Bo śniadanie daje moc

2017-09-27 14:30:14 (ost. akt: 2017-09-27 14:54:19)

Po raz VII startuje program Śniadanie Daje Moc! Dzięki niemu uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej dowiedzą się jak zdrowo przygotowywać posiłki. Organizator programu - Partnerstwo dla Zdrowia, przygotował porcję niesamowitych zadań edukacyjnych, pełnych gier, zabaw i eksperymentów. Razem z kosmicznymi agentami dzieciwyruszą na pomoc planecie Niedojadków, aby nauczyć ich 12 zasad zdrowego odżywiania. W poprzednią edycję programu zaangażowało się blisko 200 tysięcy uczniów z polskich szkół. A jak będzie w tym roku? Przekonamy się wkrótce!

Bo śniadanie daje moc

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Ruszamy po raz siódmy!
Głównym filarem programu są Kluby Śniadanie Daje Moc, w ramach których nauczyciele mogą bezpłatnie pobierać scenariusze lekcji oraz materiały dydaktyczne ze strony internetowej programu.
W tegorocznej edycji programu na uczniów i nauczycieli klas 0-3 szkół podstawowych czeka sześć bezpłatnych scenariuszy lekcji z zakresu zdrowego żywienia. Są one oparte na 12 zasadach zdrowego odżywiania, sformułowanych specjalnie na potrzeby programu przez Instytut Matki i Dziecka. Plany zajęć zostały przygotowane przez metodyka i wpisują się w założenia podstawy programowej kształcenia wczesnoszkolnego. Wydarzeniem towarzyszącym jest grywalizacja, czyli konkurs dla najbardziej zaangażowanych szkół oraz najlepszych zespołów konkursowych. Kluczowym momentem edukacji żywieniowej jest Dzień Śniadanie Daje Moc – obchodzony 8 listopada. To właśnie wtedy, na podstawie specjalnego planu zajęć, uczniowie w polskich szkołach celebrują swoje zaangażowanie w zdrowe odżywianie. W ramach programu istnieje również możliwość wzięcia udziału w konkursie o dofinansowanie organizacji dnia śniadania w szkole.

Nowości i niespodzianki
W tym roku organizatorzy przedstawiają trzy nowości. Są nimi zbiór gier i zabaw edukacyjnych przygotowanych specjalnie z myślą o klasach 0 oraz minikonkurs dla nowych nauczycieli, w którym można wygrać materiały edukacyjne z bohaterami fabuły dla całej klasy. Trzecią tegoroczną niespodzianką są audiobooki w wykonaniu ambasadorów programu – Małgorzaty Rozenek-Majdan i Radosława Majdana! Fabularne nagrania z pewnością urozmaicą zajęcia lekcyjne i pomogą dzieciom jeszcze bardziej zaangażować się w Misje Śniadaniowe.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB