Poradnie rozmawiały o obecnej reformie edukacji

2017-09-22 14:43:08 (ost. akt: 2017-09-22 14:44:10)
Poradnie rozmawiały o obecnej reformie edukacji

Autor zdjęcia: Ad

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Art sukces” w Olsztynie odbyło się spotkanie dyrektorów tego typu placówek z przedstawicielami kuratorium oświaty.

Podczas piątkowego spotkania dyrektorzy niepublicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych z Olsztyna i regionu, rozmawiali z przedstawicielami olsztyńskiego kuratorium na temat zmian w przepisach dot. funkcjonowania szkół i poradni, jakie wprowadziła tegoroczna reforma oświaty. — Cieszę się, że możemy spotkać się i posłuchać o tym jak pracują niepubliczne placówki, bo chodzi nam przede wszystkim o jak najlepszą współpracę — mówiła Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Piątkowe rozmowy, zgodnie z planami olsztyńskiego kuratora, są częścią cyklu spotkań z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, które kuratorium rozpoczęło w drugiej połowie września. — Nowa reforma weszła w życie od 1 września, pojawiło się dużo nowych rozporządzeń, zmian, dlatego chcielibyśmy państwa objąć wsparciem, ale także liczymy na państwa wsparcie merytoryczne — stwierdziła dyrektor Szafrańska-Bortkiewicz.

A zmian jest sporo. Przede wszystkim nowa ustawa zacieśnia współpracę przedszkoli, szkół i innych placówek edukacyjnych z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz wprowadza zindywidualizowaną ścieżkę kształcenia dla uczniów, którzy mogą uczęszczać do przedszkola lub szkoły, ale ze względu na trudności wynikające ze stanu zdrowia, nie mogą realizować wszystkich zajęć. — Jeśli ich stan zdrowia poprawi się można przerwać zajęcia indywidualne i uczeń ponownie wróci do zajęć grupowych, które są tak istotne w rozwoju każdego dziecka — dodała Anna Zdaniukiewicz, wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Gospodarzem spotkania, była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Art sukces” w Olsztynie prowadzona przez Olsztyńską Grupę Edukacji Dziecięcej EDU wraz z placówkami Art School i Radość dysponująca specjalistycznymi gabinetami: terapii SI, logopedii, rehabilitacji, ortoptyki/pleoptyki, psychologa oraz komory hiperbarycznej. Specjaliści z „Art – sukces”, w ramach swoich działań, kompleksowo obserwują, diagnozują i poddają terapii dzieci z naszego regionu. Wspieramy również rodziców oraz całe rodziny. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom atmosfery bezpieczeństwa, pełnej akceptacji i szacunku oraz szczerej sympatii— mówiła Joanna Kileńska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Art sukces”.
ad

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monika #3069627 | 82.160.*.* 27 cze 2021 15:52

  Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wot #2334911 | 83.9.*.* 23 wrz 2017 17:37

  W jakim języku "rozmawiają poradnie"?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. master #2334649 | 188.146.*.* 23 wrz 2017 10:35

  Ta placówka Art School to jest dno , tam nie ma żadnych specjalistycznych poradni. Biorą grubą kasę nie dając w zamian nic wielkiego. Państwowe placówki są o niebo lepsze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz