Sukces naukowca z Olsztyna. Profesor zasiądzie w Radzie Komisji Fullbrighta

2017-04-05 13:29:51 (ost. akt: 2017-04-06 14:32:48)

Prof. Monika Kaczmarek z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie dołącza do grona pięciu Polaków zasiadających w Radzie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta. Jej kadencja będzie trwała 3 lata.

Sukces naukowca z Olsztyna. Profesor zasiądzie w Radzie Komisji Fullbrighta

Autor zdjęcia: Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN

Prof. Monika Kaczmarek dołącza do 10-osobowej Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta. Organizacja zajmuje się opracowywaniem programów działania fundacji oraz proponowaniem Radzie Stypendiów Fullbrighta studentów, praktykantów, naukowców, nauczycieli, wykładowców, profesorów i specjalistów, związanych z instytucjami i organizacjami naukowymi w Polsce.

W Radzie zasiada pięcioro Polaków i pięcioro Amerykanów. Ich kadencja trwa 3 lata. Członków powołuje minister nauki i szkolnictwa wyższego i ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Prof. Monika Kaczmarek jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Jej badania skupiają się na poznaniu molekularnych mechanizmów interakcji zarodek–matka podczas wczesnej ciąży i programowaniu żywieniowym funkcji rozrodczych w ujęciu wielopokoleniowym.

W trakcie swojej naukowej kariery dostała wiele nagród i stypendiów, m.in. Fundacji Aleksandra von Humboldta i Fulbrighta. Profesor działa również nad poprawą sytuacji nauki w Polsce, m.in. w Radzie Narodowego Kongresu Nauki. W 2016 r. była w gronie Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.

Źródło: mat. prasowe

mos

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2217890 | 31.6.*.* 6 kwi 2017 09:34

    wow! brawo Pani Profesor

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. n. #2217698 | 86.20.*.* 5 kwi 2017 23:01

    wspaniała wiadomość :) wielki sukces!!!! GRATULACJE :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz