Prof. Monika Kaczmarek z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie dołącza do grona pięciu Polaków zasiadających w Radzie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta. Jej kadencja będzie trwała 3 lata.
Prof. Monika Kaczmarek dołącza do 10-osobowej Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta. Organizacja zajmuje się opracowywaniem programów działania fundacji oraz proponowaniem Radzie Stypendiów Fullbrighta studentów, praktykantów, naukowców, nauczycieli, wykładowców, profesorów i specjalistów, związanych z instytucjami i organizacjami naukowymi w Polsce.
W Radzie zasiada pięcioro Polaków i pięcioro Amerykanów. Ich kadencja trwa 3 lata. Członków powołuje minister nauki i szkolnictwa wyższego i ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.
Prof. Monika Kaczmarek jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Jej badania skupiają się na poznaniu molekularnych mechanizmów interakcji zarodek–matka podczas wczesnej ciąży i programowaniu żywieniowym funkcji rozrodczych w ujęciu wielopokoleniowym.
W trakcie swojej naukowej kariery dostała wiele nagród i stypendiów, m.in. Fundacji Aleksandra von Humboldta i Fulbrighta. Profesor działa również nad poprawą sytuacji nauki w Polsce, m.in. w Radzie Narodowego Kongresu Nauki. W 2016 r. była w gronie Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.
Źródło: mat. prasowe
mos
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
xxx #2217890 | 31.6.*.* 6 kwi 2017 09:34
wow! brawo Pani Profesor
!
odpowiedz na ten komentarz
n. #2217698 | 86.20.*.* 5 kwi 2017 23:01
wspaniała wiadomość :) wielki sukces!!!! GRATULACJE :)
!
odpowiedz na ten komentarz