Konferencja - IT w szkole

2017-02-22 19:22:00 (ost. akt: 2017-02-22 17:12:19)

W piątek 24 lutego 2017 r. w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się konferencja pod hasłem "Informatyka i edukacja – wsparcie nauki programowania w edukacji formalnej".

Zdjęcie jest tylko ilustracja do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Ma ona na celu rozszerzenie wiedzy dyrektorów szkół i nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego z zakresu informatyki i programowania.

Podczas wydarzenia zostaną przytoczone najlepsze praktyki, metody nauczania oraz pokazane zostaną przykłady firm z OPN-T działających w branży IT i nowych technologii. Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny jako siedziba kilkudziesięciu przedsiębiorstw z zakresu IT i nowych technologii została partnerem tego wydarzenia.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele firm parkowych oraz współpracujący specjaliści i naukowcy z tej dziedziny. Na konferencji zostaną przedstawione metody nauczania programowania dla dzieci i młodzieży, a także przytoczone zostaną najlepsze przykłady ze świata. Konferencja jest współorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie realizujące program „Pilotażowego wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB