Wuef to za mało! Zapisz dziecko na zajęcia sportowe

2016-09-08 08:00:00 (ost. akt: 2016-09-08 08:20:46)
Wuef to za mało! Zapisz dziecko na zajęcia sportowe

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: Fotolia.pl

Początek września to nie tylko początek lekcji w szkole – w tym terminie dzieci rozpoczynają szereg innych, dodatkowych aktywności. Wśród nich wyjątkowe miejsce zajmują rozmaite zajęcia sportowe.

Dlaczego wyjątkowe? Można tu posłużyć się banałem i powiedzieć, że sport to zdrowie, ale o tym przecież wiedzą wszyscy, nawet dzieci. To właśnie one od najmłodszych lat powinny wyrabiać w sobie zdrowe nawyki ruchowe i zamiłowanie do aktywności nie tylko na wuefie. Zwłaszcza dziś, kiedy coraz więcej czasu spędzają, siedząc przed komputerem czy tabletem, ruch jest szczególnie ważny.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe zaowocują nie tylko prawidłową postawą ciała i lepszą kondycją, ale może nawet okażą się furtką do przyszłego zawodu? Przecież Jaś, który z zapałem chodzi na lekcje karate, może wyrosnąć na Jana – trenera tej dyscypliny lub – kto wie? – mistrza w swojej kategorii.

Fot. Fotolia.pl

Warto wybrać taką dyscyplinę sportu, która będzie odzwierciedlała pasje naszej pociechy. - Jeden mój syn chodzi na piłkę nożną, a drugi na taniec. – mówi Wojtek, ojciec 11-letniego Miłosza i 7-letniego Błażeja. - Wybór ten został spowodowany ich zainteresowaniami. Młodszy chodził na piłkę nożną, ale nie bardzo to lubił. Ma dryg i lubi tańczyć, więc tańczy. Może zapiszę go jeszcze na szermierkę, to oryginalny i ciekawy sport. Sportowe zajęcia to priorytet, bo niestety w szkole dzieci nie mają zbyt wielu lekcji wychowania fizycznego. To dlatego mają powykrzywiane plecy i problemy ze zdrowiem – dodaje Wojtek.

To głównie z tego ostatniego powodu Agnieszka chce zapisać swojego młodszego syna na zajęcia na basenie. – Mój starszy syn Jakub (ma teraz 17 lat) nie uprawiał żadnego sportu i teraz ma problemy z kręgosłupem. Dlatego młodszego, 6-letniego Jasia, chcę zapisać w tym roku na pływanie, żeby uniknąć podobnych zdrowotnych komplikacji. Jaś bardzo lubi pływać i jestem przekonana, że będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Marcin, tata 6-letniego Jacka, jeszcze nie zdecydował, na jakie zajęcia zapisze synka, ale deklaruje, że na pewno to zrobi: - Zajęcia sportowe pozwalają rozwijać pasje i zainteresowania dzieci. Mój syn co kilka dni zmienia zdanie, co chce robić, dlatego jeszcze nie mamy wybranej dyscypliny. Mocno myślimy jednak o piłce nożnej – stwierdza Marcin.

Fot. Fotolia.pl

Sport to dla dzieci świetna zabawa i doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu wśród rówieśników. W końcu podczas ruchu nasz organizm wytwarza endorfiny, zwane hormonami szczęścia, które odpowiadają za dobry nastrój. Ale to nie wszystko! Poza sylwetką i świetnym humorem, każdy sport kształtuje też charakter. Uczy wytrwałości, umiejętności pracy w grupie i siły do walki z własnymi słabościami. Poza tym niemal każda dyscyplina wiąże się z rywalizacją – ze współzawodnikami lub z przeciwną drużyną. Umiejętność uczciwego współzawodnictwa z pewnością przyda się w dorosłym życiu.

Dlatego warto jak najszybciej, zanim wyczerpią się limity miejsc, zapisać dziecko na wybrane zajęcia, gdzie pod okiem profesjonalnych trenerów będzie mogło rozwijać swoje sportowe pasje. Taekwondo, boks, pływanie, a może taniec? Możliwości jest wiele, a wybór niełatwy, ale mamy nadzieję, że okaże się trafny!

jm

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Głosuj w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na #2061213 | 213.73.*.* 8 wrz 2016 10:04

    Zwracam się do szanownych kolegów i koleżanek o wsparcie w głosowaniu w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na projekt budowy boiska dla dzieci na osiedlu Jaroty. PROJEKT ZINTEGROWANY NR 27 - Budowa boiska do piłki ręcznej z infrastrukturą do rozgrywek w piłkę siatkową, koszykową oraz badmintona w rejonie ulicy Witosa. (boisko ma szansę powstać na działce między blokami przy Witosa 23 a osiedlem domków jednorodzinnych). Nasz projekt zechciał wesprzeć Marcin Malewski - zawodnik Warmii Traveland Olsztyn. Mam nadzieję, że wsparcie Marcina i Państwa pomoc i zaangażowanie pozwolą na zrealizowanie projektu w nadchodzącym roku. Głosowanie na stronie glosujobo.olsztyn.eu Plakat promujący projekt - http://images78.fotosik.pl/877/1a73a76e5 9eec1d1.jpg

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz