Kiedy wolne? Sprawdź kalendarz na nowy rok szkolny!

2016-09-07 13:00:00 (ost. akt: 2016-09-07 13:01:29)
Kiedy wolne? Sprawdź kalendarz na nowy rok szkolny!

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: Dzień Dobry TVN/x-news.pl

Rok szkolny rozpoczął się już tydzień temu, ale na pewno niejeden uczeń zastanawia się, kiedy będzie mógł znów odpocząć. Okazuje się, że w obecnym roku szkolnym szykuje się wiele dni wolnych, mimo że np. Boże Narodzenie przypada w weekend.

Na kolejne wakacje uczniowie będą musieli poczekać do 23 czerwca, wtedy oficjalnie zakończy się obecny rok szkolny.

PAŹDZIERNIK - na swój pierwszy długi weekend nie będą czekać długo, bo Dzień Nauczyciela, czyli 14 października, wypada w piątek. Oznacza to, że w niektórych placówkach dzień ten będzie wolny lub zajęcia będą miały lżejszą formę, a w młodszych klasach będą polegały na zabawie.

LISTOPAD wygląda równie dobrze, bo Wszystkich Świętych wypada we wtorek. Dzięki temu uczniowie będą mieli aż cztery dni wolnego, począwszy od ostatniego weekendu października. Na kolejny długi weekend uczniowie także nie będą długo czekać, bo Święto Niepodległości będziemy obchodzić w piątek, a co za tym idzie, będziemy mieli trzy dni wolnego.

GRUDZIEŃ - w tym roku Wigilia wypada w weekend, a w związku z tym Boże Narodzenie skończymy świętować w poniedziałek. Większość osób pracujących będzie musiała powrócić do pracy, ale uczniowie nie mają powodu do złości, bo oni będą mieli aż 10 dni odpoczynku. Wypoczęci do szkolnych ławek powrócą w poniedziałek, 2 stycznia.

STYCZEŃ - na kolejne dni wolne uczniowie nie będą długo czekać, bo święto Trzech Króli w czwartek po południu rozpocznie długi weekend. 2 tygodnie później, czyli 23 stycznia uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczną ferie zimowe. Zimowego szaleństwa i odpoczynku będą mogli zażywać do 5 lutego. Wtedy właśnie zakończy się długa przerwa zimowa.

LUTY i MARZEC - niestety w tych miesiącach, oprócz weekendów, nie szykuje się żadna dłuższa przerwa od nauki.

KWIECIEŃ - uczniowie znów odpoczną, bo Wielkanoc będziemy świętować 16 kwietnia. Oznacza to, że dzieci i młodzież będą cieszyć się wolnym czasem od 13 do 18 kwietnia. Ale to nie koniec dobrych informacji dla dzieci z podstawówek, bo gimnazjaliści egzaminy będą pisać 19-21 kwietnia, a to znaczy, że w tym czasie uczniowie będą mieli godziny lub nawet całe dnie wolne. Decyzja w tym wypadku zależy od dyrektorów szkół.

MAJ - początek miesiąca jak zwykle przyniesie upragniony odpoczynek. Święto Pracy przypada w poniedziałek, a święto Konstytucji 3 Maja w środę. Dzięki temu uczniowie będą się cieszyć bardzo długim weekendem, który potrwa od 29 kwietnia do 3 maja. Dodatkowo maj to czas matur, dlatego uczniowie z niższych klas, podobnie jak w przypadku egzaminów gimnazjalnych, będą cieszyli się godzinami lub dniami wolnymi w tym czasie.

CZERWIEC - to czas, gdy uczniowie znów są myślami na wakacjach. Ale zanim to nastąpi, będą mieli okazję przeżyć kolejny czterodniowy weekend, który zapoczątkuje 15 czerwca Boże Ciało. Koniec roku nastąpi osiem dni później, czyli 23 czerwca, a kolejny 1 września przypada w piątek. Dlatego uczniowie najprawdopodobniej naukę rozpoczną dopiero 4 września 2017 r.

mos


Październik:
14 – Dzień Nauczyciela

Listopad:
1 – Wszystkich Świętych
11 – Święto Niepodległości

Grudzień:
24 – Wigilia
25 – I Dzień Świąt Bożego Narodzenia
26 – II Dzień Świąt Bożego Narodzenia

Styczeń:
1 – Nowy Rok
6 – Święto Trzech Króli
23.01 – 5.02 – Ferie zimowe w woj. warmińsko-mazurskim

Kwiecień:
13-18 – przerwa świąteczna (16 – Wielkanoc)
19-21 – egzaminy gimnazjalne

Maj:
29.04 - 3.05 – długi weekend majowy (1.05 – Święto Pracy, 3.05 – Święto Konstytucji)

Czerwiec:
15 – 18 – długi weekend (15 – Boże Ciało)
23 – koniec roku szkolnego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB