Co pierwszoklasista powinien mieć w plecaku?

2016-08-29 12:00:00 (ost. akt: 2016-08-24 12:44:44)

Wyprawka szkolna to bardzo długa lista artykułów szkolnych, które powinny znaleźć się w plecaku pierwszoklasisty. Aby mieć pewność, że nasza pociecha posiada wszystkie niezbędne przedmioty do szkoły, nie odkładajmy zakupów na ostatnią chwilę.

Co pierwszoklasista powinien mieć w plecaku?

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: Fotolia.pl

Nowy rok szkolny za pasem, więc czas pomyśleć o skompletowaniu wyprawki szkolnej dla naszego młodego ucznia. Jeśli jednak zakupy szkolne są już na wami, możecie zerknąć na naszą ściągę i upewnić się, czy na pewno niczego nie zabraknie w plecaku waszego pierwszoklasisty.

Najważniejszy jest plecak
Najważniejszy na pewno jest plecak. Wybierając go zwróćmy uwagę, czy plecy i dno są usztywniane, aby jego ciężar rozkładał się równomiernie. Istotnym elementem są też szerokie, regulowane szelki i elementy odblaskowe. Ważne, aby ostatecznej decyzji nie pozostawiać naszemu uczniowi. Powód jest prosty, dziecko będzie kierowało się wyglądem, a nie konstrukcją plecaka. Pamiętajmy, że markowe plecaki kosztują dużo więcej, a gust naszej pociechy może szybko się zmienić.

Zeszyty z bajki
W tym roku rodzice pierwszoklasistów nie muszą martwić się o podręczniki, bo te finansowane są z budżetu państwa. Pozostają do kupienia jeszcze zeszyty. Przydadzą się zarówno te w kratkę, jak i linie. Nie zapomnijmy też o tym do korespondencji nauczyciela z rodzicami. W tym wypadku można pokusić się o zakup zeszytów z ulubionymi bohaterami z bajek. Dzięki temu młody uczeń poczuje się pewniej w nowym otoczeniu.

Plastusiowy piórnik
Bez wątpienia w plecaku pierwszoklasisty powinien znaleźć się dobrze wyposażony piórnik. Najlepiej kupić od razu z niezbędnymi akcesoriami, takie rozwiązanie jest tańsze. Wśród przedmiotów szkolnych muszą znaleźć się też te do plastyki. Dlatego zadbajmy, aby w plecaku znalazły się ołówek, temperówka, gumka do ścierania, długopis lub pióro, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki ołówkowe i świecowe, farby plakatowe i pędzle o różnej grubości, mazaki, plastelina, bibuła, bloki techniczny i rysunkowy, zarówno biały, jak i kolorowy, wycinanka oraz teczka z gumką na prace plastyczne.

Sportowiec i elegant
Jeśli mamy już wszystkie niezbędne artykuły szkolne, pomyślmy o drugim śniadaniu. Na pewno przyda się bidon na wodę lub sok oraz plastikowe pudełko. Zapobiegnie to zgnieceniu kanapek. Dodatkowo, jeśli przygotujemy sami posiłek, mamy pewność, że dziecko zje zdrowe śniadanie, a nie naszpikowane chemią słodkie bułki ze szkolnego sklepu.

Kolejnym ważnym elementem jest strój na w-f. Koszulka powinna być bawełniana, spodenki wygodne i luźne, a obuwie sportowe łatwe do założenia. Na zajęcia na zewnątrz przyda się dres. Najlepiej wszystkie rzeczy schować do jednego worka i podpisać imieniem i nazwiskiem ucznia.

Istotny jest również strój galowy. O tym najlepiej pomyśleć wcześniej, aby później mieć pewność, że dziecko będzie miało odpowiedni strój na uroczystości szkolne. Koszula musi być biała, a spodnie czarne lub granatowe. Dziewczynki mogą założyć spódniczkę lub sukienkę. Gdy skompletujemy już wszystkie rzeczy, nasz młody uczeń może iść bez obaw do pierwszej klasy. Teraz wystarczy trzymać kciuki, że dziecko polubi szkołę.

mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB