Rodzice podczas wakacji chętniej korzystają z urządzeń szpiegowskich

2016-07-04 10:35:47 (ost. akt: 2016-07-04 11:21:55)
Rodzice podczas wakacji chętniej korzystają z urządzeń szpiegowskich

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Przed wakacjami sklepy detektywistyczne przeżywają oblężenie. Urządzeń szpiegowskich używają nie tylko zdradzani małżonkowie. Po taki sprzęt coraz chętniej sięgają także zatroskani rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i mieć nad nimi kontrolę.

Nie da się być z dzieckiem wszędzie, a przecież musi ono eksplorować świat, zwłaszcza podczas wakacji. Receptą na obawy rodziców jest lokalizator GPS. „To niewielkie urządzenie można przekazać dziecku w zegarku czy też schować w ulubionej zabawce, z którą nie rozstaje się ono na krok” – mówi Krzysztof Rydlak z firmy produkującej specjalistyczne urządzenia szpiegowskie. Lokalizator działa z dokładnością do 3 m. Niektóre modele mają funkcję telefonu – pozwalają na dzwonienie. W sytuacjach kryzysowych dziecko może włączyć przycisk SOS i skontaktować się z rodzicami.

Lokalizatory umożliwiają również podsłuchiwanie otoczenia, co jest przydatne dla rodziców nieco starszych dzieci. Chętnie sięgają też oni po programy, które pozwalają monitorować korzystanie z telefonu. „Działanie tego oprogramowania w systemie jest bardzo dyskretne i nie zakłóca pracy urządzenia” – stwierdza rozmówca. Dzięki programom szpiegowskim można kontrolować także, co dziecko robi na komputerze. Programy te dają możliwość wykonywania zrzutów ekranu, zapisywania wszystkich pisanych tekstów, również tych z czatów, a nawet podsłuchiwania otoczenia sprzętu i przeglądania otwieranych stron www.


infowire.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB