Od nowego roku zmienią się świadectwa szkolne

2016-06-14 11:15:19 (ost. akt: 2016-06-14 12:46:26)

Od nowego roku szkolnego do świadectw zostaną wprowadzone istotne zmiany. Uczniowie, którzy chodzą na lekcje religii i etyki, będą mieli wpisane dwie oceny. Podpisana przez Annę Zalewską, minister edukacji, nowelizacja ustawy wprowadzi jeszcze kilka innych zmian.

Od nowego roku zmienią się świadectwa szkolne

Autor zdjęcia: Wzór świadectwa

Do tej pory brakowało unormowań prawnych, określających sposób wpisywania ocen z religii i etyki. Dlatego w nowelizacji wpisano, że uczniowie, którzy nie uczęszczają na zajęcia z religii i etyki, zamiast oceny na świadectwie, będą mieli wpisaną poziomą kreskę. Ci w odwrotnej sytuacji, czyli edukujący się zarówno w religii, jak i etyce, będą mieli wpisane dwie oceny. Natomiast uczniowie, którzy chodzą tylko na religię lub wyłącznie na etykę, dostaną na zakończenie roku jedną ocenę.

W dokumencie pojawił się też zapis o nauczaniu języków mniejszości narodowych, etnicznych lub regionalnych. Mają one być wpisane w miejscu przedmiotów obowiązkowych. Natomiast zajęcia z historii i kultury własnej mniejszości narodowej, etnicznej albo społeczności posługującej się językiem regionalnym, znajdą się w miejscu przeznaczonym na dodatkowe przedmioty.

Również od nowego roku szkolnego wprowadzone zostaną nowe legitymacje dla uczniów szkół policealnych i słuchaczy szkół dla dorosłych.


mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB