Fizyka i astronomia na maturze - mamy arkusze! [MATURA 2016]

2016-05-16 11:30:09 (ost. akt: 2016-05-16 15:29:37)
Fizyka i astronomia na maturze - mamy arkusze! [MATURA 2016]

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dziś maturzyści przystępują do egzaminów z dwóch przedmiotów: fizyki i astronomii oraz historii sztuki. Ten pierwszy już za nami - trwał od godz. 9:00 i skończył się o 11:00. Od 14:00 uczniowie pisali egzamin z historii sztuki.

Zarówno fizyka i astronomia, jak i historia sztuki to przedmioty nieobowiązkowe na maturze. Zdają je jedynie ci, którzy wybrali je jako przedmioty dodatkowe.

Maturzyści, którzy zdają maturę według nowych zasad (a tych jest przeważająca większość), wszystkie wybrane przedmioty dodatkowe muszą zdawać na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowo muszą wybrać jeden taki przedmiot, natomiast maksymalnie - pięć.

Z kolei ci, którzy piszą tzw. "starą maturę", mogą przystąpić do pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru, ale nie muszą. Mogą też wybrać poziom, na którym chcą go zdawać. Maksymalnie mogą wybrać pięć takich dodatkowych przedmiotów.

Już teraz sprawdź, z jakimi zadaniami zmagali się maturzyści na egzaminie z fizyki i astronomii na poziomie rozszerzonymW województwie warmińsko-mazurskim egzamin maturalny zostanie przeprowadzony w 244 szkołach. Spośród 14 545 zdających w regionie aż 11 600 napisze egzamin w nowej formule. Reszta w starej, obowiązującej do 2014 roku. Nowością na maturze jest to, że nie ma już prezentacji i tzw. klucza odpowiedzi.

W Olsztynie do egzaminu maturalnego przystąpi 3 351 osób. Wśród nich są tacy, którzy pierwszy raz zmierzą się z egzaminem, i tacy, którzy kolejny raz będą próbować swoich sił.

Najwięcej osób z województwa warmińsko-mazurskiego jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym wybrało język angielski (4 358).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB