Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

2016-05-09 13:56:53 (ost. akt: 2016-05-27 15:01:15)
Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Od 5 maja absolwenci gimnazjów mogą składać dokumenty do wybranych przez siebie szkół ponadgimnazjalnych. Listy przyjętych zostaną ogłoszone w lipcu.

Od prawie trzech tygodni trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Na uczniów w Olsztynie czeka 2905 miejsc w szkołach. Proces naboru został podzielony na kilka etapów i zakończy się dopiero w lipcu. — Rekrutacja rozpoczęła się 5 maja, a listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną udostępnione uczniom i rodzicom 22 lipca — mówi Teresa Wójcik, dyrektor Wydziału Edukacji olsztyńskiego ratusza.

Wnioski można składać do 22 czerwca, czyli zestaw dokumentów będzie można dostarczyć jeszcze w kilka dni po ogłoszeniu wyników tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. — Jeżeli nie otrzymamy oświadczenia woli rodziców na temat gotowości rozpoczęcia nauki ich dziecka w wybranej szkole, to nie zostanie ono uwzględnione na liście uczniów, którzy spełnili kryteria rekrutacyjne — dodaje Teresa Wójcik. Wyniki przeprowadzonych w kwietniu egzaminów gimnazjalnych zostaną ogłoszone przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży 17 czerwca, więc za nieco ponad dwa tygodnie. Już w najbliższą środę uczniowie, którzy z przyczyn losowych nie mogli podejść do egzaminów w kwietniu, będą mogli napisać go dodatkowym terminie. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyznaczyła go właśnie na pierwsze trzy dni czerwca.


Dokument, które należy złożyć w wybranej przez uczniów szkole:
- oryginały lub kopie świadectwa ukończenia gimnazjum
- oryginały lub kopie zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum
- inne dokumenty wskazane przez organ prowadzący, z wyjątkiem zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie

Kandydaci składają dokumenty w szkołach, do których wcześniej złożyli wnioski

kraw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB