Matematyka, język łaciński i kultura antyczna. Mamy arkusze! [MATURA 2016]

2016-05-09 10:51:02 (ost. akt: 2016-05-09 15:03:24)
Matematyka, język łaciński i kultura antyczna. Mamy arkusze! [MATURA 2016]

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Najważniejsze egzaminy maturalne mamy już za sobą, ale to nie znaczy, że matury już za nami. Egzaminy wciąż trwają - dziś maturzyści zdają poziom rozszerzony z matematyki, a także poziom podstawowy i rozszerzony języka łacińskiego i kultury antycznej.

Na pierwszy ogień matura z matematyki na poziomie roszerzonym. Uczniowie przystąpili do egzaminu o godzinie 9:00 i na jego napisanie mieli 180 minut. O 14:00 rozpoczął się egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. Na część podstawową tego przedmiotu uczniowie mają 120 minut, a na rozszerzoną - 180 minut.


Obowiązkowo maturzysta musi podejść do trzech egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Chętni mogą zdawać je także na poziomie rozszerzonym. Maturzyści zdający maturę w tym roku na nowych zasadach muszą też obowiązkowo wybrać jeden przedmiot dodatkowy i zdać go na poziomie rozszerzonym. Maksymalnie uczeń może wybrać aż sześć dodatkowych przedmiotów. Obowiązkowe są także dwa egzaminy ustne: z języka polskiego oraz z języka obcego nowożytnego.

Sprawdź arkusze z przedmiotów, które maturzyści zdawali w ubiegłym tygodniu:
- język polski, poziom podstawowy
- język polski, poziom rozszerzony
- matematyka, poziom podstawowy
- język angielski, poziom podstawowy

W województwie warmińsko-mazurskim egzamin maturalny zostanie przeprowadzony w 244 szkołach. Spośród 14 545 zdających w regionie aż 11 600 napisze egzamin w nowej formule. Reszta w starej, obowiązującej do 2014 roku. Nowością na maturze jest to, że nie ma już prezentacji i tzw. klucza odpowiedzi.

W Olsztynie do egzaminu maturalnego przystąpi 3 351 osób. Wśród nich są tacy, którzy pierwszy raz zmierzą się z egzaminem, i tacy, którzy kolejny raz będą próbować swoich sił.

Najwięcej osób z województwa warmińsko-mazurskiego jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym wybrało język angielski (4 358).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB