EGZAMIN GIMNAZJALNY. Mamy arkusze z języka polskiego, WOS-u i historii

2016-04-18 13:22:52 (ost. akt: 2016-04-18 17:47:33)
EGZAMIN GIMNAZJALNY. Mamy arkusze z języka polskiego, WOS-u i historii

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Krzyżacy, proletariat i charakterystyka — tym żyją dzisiaj uczniowie trzecich klas gimnazjów z całego kraju. Gimnazjaliści pisali dzisiaj egzamin z przedmiotów humanistycznych, czyli z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

Dokładnie o godz. 9:00 uczniowie najstarszych klas gimnazjów rozpoczęli pierwszy z trzech egzaminów sprawdzających poziom wiedzy na zakończenie tego etapu szkoły.

Gimnazjaliści najpierw musieli zmierzyć się z pytaniami z wiedzy o społeczeństwie i z historii. W arkuszu znalazło się 25 pytań sprawdzających przekrojowo wiedzę młodzieży z materiału z całego toku nauczania przedmiotów humanistycznych. Jednak uczniowie najbardziej byli zaskoczeni częścią dotyczącą charakterystyki bohatera. — Trzeba było wybrać bohatera, który wybrał wolność jako najważniejszą wartość — opowiada Daria z Gimnazjum nr 3 — Ja wybrałam Adama Mickiewicza i nie wiem czy dobrze zrobiłam. Obawiam się trochę wyników — dodaje. Co ciekawe właśnie charakterystyka sprawiła najwięcej trudności gimnazjalistom — Egzamin mi poszedł tak sobie. Najtrudniejsza była charakterystyka. Nie napisałem nic w tym zadaniu — mówi zmartwiony Marcin.

Uczniowie nie będą mieli jednak zbyt wiele czasu na zastanawianie się nad pytaniami z części humanistycznej. Kolejny dzień egzaminów już jutro - o godz. 9:00 gimnazjaliści usiądą do części matematyczno-przyrodniczej. W środę natomiast podczas testu sprawdzona zostanie znajomość języków obcych.

Pierwszy egzamin gimnazjalny odbył się w 2002 roku. Jest on powszechny i obowiązkowy dla wszystkich uczniów gimnazjów, a przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Oczywiście przepisy przewidują wyjątkowe sytuacje, w których można zwolnić niektórych uczniów z obowiązku przystąpienia do tego egzaminu.

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła na swojej stronie arkusze, z którymi mierzyli się dzisiaj gimnazjaliści. Możecie je sprawdzić tutaj:
- WOS i Historia
- język polski

kraw

Jak uczniowie Gimnazjum nr 24 w Olsztynie oceniają poziom trudności testu? Czy był on trudniejszy niż w latach ubiegłych? Jakie nastawienie mają do teoretycznie trudniejszej części matematyczno— przyrodniczej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie w artykule Aleksandry Tchórzewskiej, który ukaże się we wtorkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej"!
Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Xyz #1978503 | 83.31.*.* 19 kwi 2016 12:14

  Bohater, który wybrał wolność jako największą wartość: Adam Mickiewicz. Bohaterem jakiej książki był Adam Mickiewicz? .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A co daje ten egzamin gimnazjalny? #1978075 | 88.156.*.* 18 kwi 2016 15:57

  A jak się go nie zda to co?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. xxx #1978061 | 212.160.*.* 18 kwi 2016 15:17

   Cholera, szkoda Marcina!...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz