Kolejne miliony na granty!

2016-01-18 14:37:23 (ost. akt: 2016-01-18 14:49:39)
Kolejne miliony na granty!

Autor zdjęcia: pixabay.com

Początek roku to okres, w którym można wziąć udział w nowych konkursach stypendialnych przygotowanych dl najzdolniejszych studentów i naukowców w kraju.

To już jedenasta edycja konkursu, w którym wybitni młodzi badacze mogą ubiegać się o stypendia, które umożliwią im rozwijanie swojej działalności naukowej. O ministerialne finansowanie mogą ubiegać się młodzi naukowcy, a więc osoby, które prowadzą badania naukowo-rozwojowe, ale nie ukończyły jeszcze 35. roku życia. Tegoroczny nabór wniosków potrwa do 31 marca.
Stypendia przyznawane są maksymalnie na okres trzech lat. W ubiegłorocznej edycji konkursu wyłoniono 255 laureatów, dla których łączne dofinansowanie wyniosło blisko 49 mln zł. Wysokość miesięcznego stypendium wynosiła 5390 zł. Wnioski stypendialne mogą składać rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe, które zatrudniają młodych naukowców. O stypendium nie mogą ubiegać się osoby, które otrzymywały je w poprzednich latach. Wnioski należy składać w formie elektronicznej w systemie OSF. Jednym z obowiązkowych elementów zgłoszenia jest generowane z systemu oświadczenie kierownika jednostki wnioskującej. Szczegółowe informacje na temat wymagań i sposobu składania dokumentów dostępne są na stronie MNiSW.

To nie jedyny projekt stypendialny, na który można jeszcze składać wnioski o granty. „Pomniki polskiej myśli filozoficznej, teologicznej i społecznej XX i XXI wieku” to nowy program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany do humanistów. Nowy program umożliwi popularyzację dokonań wybitnych intelektualistów ostatniego stulecia. W ramach konkursu dofinansowane zostaną m.in. przedsięwzięcia dokumentacyjne, badawcze, archiwalne oraz edytorskie. Uczestnicy programu otrzymają środki na przygotowanie nowych, krytycznych wydań pism polskich filozofów, teologów oraz myślicieli społecznych. Program obejmie również działania nastawione na rozpowszechnienie dzieł w domenie publicznej oraz digitalizację najnowszych zbiorów. Możliwe będzie także prowadzenie badań nad wyszczególnionymi obszarami polskiej humanistyki oraz ich związkami z myślą europejską i światową. Dzięki programowi interdyscyplinarne zespoły będą mogły na nowo przyjrzeć się związkom między trzema różnymi obszarami wiedzy. Kwota przeznaczona na realizację programu to 5 mln zł. O przyznanie środków będą mogły ubiegać się jednostki i biblioteki naukowe oraz instytucje działające na rzecz nauki.

W ramach programu zrealizowanych zostanie 5 wniosków - maksymalne dofinansowanie jednego projektu wynosi 1 mln zł.

kraw

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Daniel Stępień #1959144 21 mar 2016 19:23

    Właśnie skończyłem oglądać Deadpoola i nie wiem co o tym myśleć. Oglądało się bardzo przyjemnie ale czegoś mi w nim brakuje.. A Wy co myślicie? http://twoje-filmy.pl/movie/ lSx5PqPayWRiHEpE

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Daniel Stępień #1959092 21 mar 2016 19:13

    Właśnie skończyłem oglądać Deadpoola i nie wiem co o tym myśleć. Oglądało się bardzo przyjemnie ale czegoś mi w nim brakuje.. A Wy co myślicie? http://twoje-filmy.pl/movie/ lSx5PqPayWRiHEpE

    ! - + odpowiedz na ten komentarz