Antyplagiatowe narzędzie trafi do olsztyńskich szkół?

2015-10-04 10:55:00 (ost. akt: 2015-10-04 11:03:45)

Uczniowie ściągają z internetu. W województwie łódzkim do szkół wprowadzono antyplagiatowe narzędzie. Czy w Olsztynie również przydałby się szkołom taki program?

Antyplagiatowe narzędzie trafi do olsztyńskich szkół?

Autor zdjęcia: PK

Gotowe wypracowania, odpowiedzi do zadań, testy — to wszystko można dziś znaleźć w internecie. Uczniowie stają się coraz mniej samodzielni i coraz chętniej kopiują treści z internetu. Nauczyciele tracą wiele godzin na weryfikowanie, czy wypracowanie jest samodzielną pracą, czy powstało metodą kopiuj-wklej.

Antyplagiatowe narzędzie ma za zadanie sprawdzić, czy praca ucznia nie jest ściągnięta z internetu. System trafił do 250 szkół w województwie łódzkim i od początku roku szkolnego skanuje prace uczniów i wykrywa plagiaty. Zofia Franek, dyrektorka jednej z łódzkich szkół, przekonuje, że program jest bardzo pomocny i znacznie odciąża nauczycieli, którzy dotąd musieli sami sprawdzać, czy uczeń nie dopuścił się plagiatu.

Czy taki system sprawdziłby się również w Olsztynie? Agata Berg, polonistka w jednej z olsztyńskich szkół: — Bardzo bym chciała, żeby u nas wprowadzono taki system. Dużo czasu zajmuje mi wpisywanie w Google fragmentów prac. Uczniowie ściągają nawet wtedy, gdy poziom zadania nie przekracza ich możliwości intelektualnych. Uważam, że ściągają z czystego lenistwa.

Tego punktu widzenia nie podziela Joanna Sudujko, nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 11. — Jeżeli jest podejrzenie, że uczeń oddał mi niesamodzielnie napisaną pracę, jestem w stanie sama to sprawdzić.

I podpowiada rozwiązanie: — Dłuższe formy wypowiedzi moi uczniowie piszą na lekcji, więc problemu nie ma.

atKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anty_plagiat #1991158 | 193.242.*.* 12 maj 2016 13:46

    Chciałbym wam zaprezentować działanie programu anty plagiat Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych. Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe. Wyszukane zdania które są plagiatem program podkreśla na czerwono i podaje linka gdzie znaleziono plagiat oraz całkowity procent splagiatowanych tekstów. Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego youtube com/watch?v=TWxQZrZMU2U więcej o programie oraz pełną wersje można zakupić na stronie antyplagiat net albo krócej jak np.Jeśli ktoś potrzebuje sprawdzić plagiat tekstu polecam stronę antyplagiat net Chciałbym wam zaprezentować działanie programu anty plagiat Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych. Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe. Wyszukane zdania które są plagiatem program podkreśla na czerwono i podaje linka gdzie znaleziono plagiat oraz całkowity procent splagiatowanych tekstów. Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego youtube com/watch?v=TWxQZrZMU2U więcej o programie oraz pełną wersje można zakupić na stronie antyplagiat net albo krócej jak np.Jeśli ktoś potrzebuje sprawdzić plagiat tekstu polecam stronę antyplagiat net

    ! - + odpowiedz na ten komentarz