Woda w stanie ciekłym odkryta na Marsie. Przełom w badaniach Czerwonej Planety

2015-09-28 21:22:18 (ost. akt: 2015-10-01 09:38:03)
Woda w stanie ciekłym odkryta na Marsie. Przełom w badaniach Czerwonej Planety

Autor zdjęcia: CNN Newsource/x-news

Waszyngton, USA. Naukowcy z NASA badający Czerwoną Planetę dokonali przełomowego odkrycia. - Ogłaszamy dziś, że Mars nie jest suchą, jałową planetą, jak myśleliśmy w przeszłości. Dzisiaj oświadczamy, że w określonych warunkach na Marsie istnieje woda w stanie ciekłym - powiedział Jim Green, dyrektor Nauk Planetarnych NASA.

Najnowsze doniesienia badaczy sugerują, że warunki panujące na Marsie umożliwiają żywym organizmom przetrwanie. Dotychczas wiadomo było jedynie, że zamarznięta woda znajduje się na biegunach planety, w jej atmosferze oraz niewielkich kałużach na powierzchni. Zdjęcia przesłane przez sondę kosmiczną przedstawiają zaś okresowe strużki słonej wody płynące po powierzchni Marsa. Dzięki soli woda nie zamarza w panujących tam niskich temperaturach.


źródło: CNN Newsource/x-news

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. A. #1828418 | 193.188.*.* 4 paź 2015 10:12

    Taa... Popłynęło trochę czegoś i od razu woda i Mars to kwitnąca planeta pełna zwierzyny czekającej na ubicie... Nie, Mars to nadal jałowa planeta, a "to coś" co płynęło to nie musi być woda. Który to już odnajdują niezbite dowody na istnienie wody na Marsie? To już się robi trochę jak propaganda PRL...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz