Wakacje na wsi - czytaj już w środę w "Planecie Wiedzy"!

2015-07-20 13:10:48 (ost. akt: 2015-07-20 13:51:14)

Kto spędzał kiedyś wakacje na wsi, spał na sianie, biegał po rżysku, i jadł gruszki prosto z drzewa, wie, co to prawdziwe życie...

Wakacje na wsi - czytaj już w środę w Planecie Wiedzy!

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Podczas wakacji pragniemy odwiedzić ciekawe zakątki Europy czy świata. Szukamy czegoś wyjątkowego, czym moglibyśmy pochwalić się przed znajomymi. A może warto odejść od utartego schematu i wybrać się z dzieckiem na wieś, aby poznało życie na łonie natury?

Wydoić sztuczną krowę


Czy dzisiaj dzieci mieszkające w mieście dobrze znają zwierzęta hodowlane? Niestety, większość z nich kojarzy je tylko z opowiadań. W Wielkiej Brytanii dla takich milusińskich otwiera się specjalne farmy - tam mogą zobaczyć jak wygląda krowa, świnia, czy kura. Przed samym wejściem na farmę kupują karmę i mogą "poczęstować" nią napotkane po drodze zwierzęta. Ba, mogą nawet zmierzyć się z wydojeniem sztucznej krowy. Czy na nas w niedalekiej przyszłości również czekają takie żywe skanseny?

Dlaczego warto pokazać dzieciom wieś i wykorzystać wakacje na to, żeby dowiedziały się więcej o tym, skąd bierze się mleko czy jajka - o tym przeczytacie już w środę, 22 lipca w najnowszym numerze "Planety Wiedzy" i na planetawiedzy.pl! Nie przegapcie!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB