Uczniowie z Olsztyna w finale konkursu ekologicznego - zagłosuj na nich!

2015-05-29 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-29 11:47:27)
Uczniowie z Olsztyna w finale konkursu ekologicznego - zagłosuj na nich!

Autor zdjęcia: mat. Organizatora

Wiemy już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2015. Do finału konkursu poświęconego ekologii trafiło 100 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazły się również trzy listy (w formie pisanej i rysowanej) autorstwa uczniów ze SP 15 oraz PM 13 i PM 23 w Olsztynie.

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się prawie 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. Zgłosiły one do akcji prawie 250 tys. uczestników.

Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było ograniczanie ilości odpadów i ekokonsumpcja. Uczniowie w listach przedstawiali pomysły na to, co można zrobić na etapie zakupów, a następnie w domach, szkole, w wolnym czasie, by minimalizować ilość wytwarzanych każdego dnia śmieci. Przypominali również, czym można zastąpić foliowe jednorazówki i z jakimi konsekwencjami dla środowiska wiąże się wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych. Swoje propozycje prezentowali w formie pisanej lub rysowanej. Część uczniów stworzyła również kolaże, a nawet krótkie komiksy.

Spośród nadesłanych prac jury wybrało 100, które weszły do finału. Zostały one zamieszczone na oficjalnej stronie akcji Listy dla Ziemi. By na nie zagłosować, wystarczy:


2. Nacisnąć przycisk zagłosuj pod wybraną pracą.

Na jedną pracę można oddać tylko jeden głos z jednego IP.

Głosowanie potrwa do 10 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 15 czerwca. Na najpiękniejsze listy czekają nagrody.
Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: http://listydlaziemi.pl/ lub Facebooku: https://www.facebook.com/listydlaziemi.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ... #1744367 | 95.160.*.* 30 maj 2015 08:30

    A jaką wartość ma ten konkurs, skoro zależy od tego, ile głosów w online zostanie oddanych na kogoś? Jak ktoś z większej szkoły czy ma więcej znajomych, to wygra. To po co w czymś takim brać udział, skoro nie liczy się sama wartość prac, a ilość oddanych na nie głosów...??? Zawsze mnie denerwowały takie "konkursy".

    ! - + odpowiedz na ten komentarz