Maraton maturalny już wkrótce

2014-04-25 19:15:51 (ost. akt: 2014-04-28 11:33:25)

Tysiące maturzystów zakończyło w piątek rok szkolny. Teraz przed nimi kilka dni wolnego, a później maturalny maraton.

Maraton maturalny już wkrótce

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Tysiące maturzystów zakończyło w piątek rok szkolny. Teraz przed nimi kila dni wolnego, a później maturalny maraton. — Stres jest, ale jesteśmy dobrze przygotowani — zapewniają przed najważniejszym egzaminem w życiu.

W I LO w Olsztynie, oprócz uroczystego wręczenia świadectw maturalnych, w auli odbyła się ostatnia lekcja dla 193 tegorocznych abiturientów. Wykład, pod hasłem „Tolerancja czy obojętność?” poprowadził Paweł Achranowicz, nauczyciel języka angielskiego. Na koniec lekcji, ku zdumieniu uczniów i nauczycieli, zagrał na pianinie i zaśpiewał piosenkę „What a wonderful world” Louisa Armstronga.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości było wręczenie maturzystom nagród i dyplomów m.in. za wyniki w nauce, udział w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych i działalność charytatywną. Tablet za najwyższą średnią ocen z trzech lat nauki otrzymała Krzysztofa Kotowska. Wynik jest imponujący: 5,82! Wśród klas najlepsza okazała się III e — średnia 4,70.

mp
W naszym regionie w tym roku do matury przystąpi prawie 16,4 tys. osób, z czego prawie 3,7 tys. to ci, którzy będą zdawać egzaminy po raz kolejny. W Olsztynie jest 3,5 tys. tegorocznych maturzystów, w tym ponad 900 przystąpi do egzaminów po raz kolejny. Matury potrwają od 5 do 30 maja.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB