Zajrzyj na uczelnię swoich marzeń…2014-04-18 15:25:04 (ost. akt: 2014-04-18 15:27:18)

Każdego roku wiosną uczelnie organizują dni otwarte. Powodów, dlaczego warto tam być jest przynajmniej kilka.

Zajrzyj na uczelnię swoich marzeń…Fot. Fotolia

To podczas dni otwartych wielu maturzystów po raz pierwszy ma kontakt z uczelnią, na której chcieliby w przyszłości studiować. Warto wykonać ten pierwszy krok, aby poznać nowe środowisko, a w związku z tym oswoić stres. Podczas dni otwartych choć trochę można poczuć klimat, który będzie towarzyszył nam przez kilka najbliższych lat oraz dowiedzieć się, jakie kierunki oferuje uczelnia i w jakich projektach bierze udział.Ważne jest również zapoznanie się z formularzami, jakie należy wypełnić w danej uczelni. Opłaty rekrutacyjne, progi punktowe, kryteria rekrutacji… Nic nie będzie nam obce. Warto sprawdzić, jak będzie można spędzić czas po wykładach rozwijając swoje zainteresowania. 
 

Nauka nauką, a życie studenckie? Wiadomo, bez tego nie ma studiowania. Dlatego, oprócz zaplecza naukowego liczy się również „baza” rekreacyjna i atrakcyjność samego kampusu. W końcu nie samą nauką student żyje, bo studia to czas, kiedy wchodzi się w dorosłość i zawiera znajomości mające wpływ na naszą przyszłość.

Czym kieruje się maturzysta wybierając studia?Według badań, maturzyści wybierający uczelnie wyższe kierują się swoimi uzdolnieniami oraz osobistymi zainteresowaniami. Kolejnym czynnikiem jest łatwość znalezienia pracy zgodnej z wykształceniem. Istotna jest dla nich oferta programowa danej uczelni, wysoki poziom nauczania, osobiste ambicje i zainteresowania, a także dobrze płatna praca w przyszłości. 


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB