Praktyki Agrobiznesu na Litwie

2013-06-03 11:22:15 (ost. akt: 2013-06-03 11:27:02)

Przez dwa tygodnie maja sześcioosobowa grupa uczniów klasy drugiej, kształcących się w zawodzie technik agrobiznesu, odbywała praktyki w gospodarstwie agroturystycznym na Litwie.

Praktyki Agrobiznesu na Litwie

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Jedna z uczestniczek praktyk – Katarzyna Diłaj - tak je opisała:

„Naszą praktykę odbyliśmy w gospodarstwie agroturystycznym w ośrodku „Vilniaus grikiai” na terenie Parku Regionalnego w Wysokim Dworze (Aukštadvaris). To piękne, duże gospodarstwo usytuowane nad jeziorem Baluosis. W skład gospodarstwa wchodzą cztery domki letniskowe oraz dwa budynki połączone ze sobą basenem. Widoki z okna były cudne. Podczas praktyk wykonywaliśmy prace porządkowe w domkach i budynkach, pieliliśmy rabatki, sadziliśmy kwiaty przed domkami, sprzątaliśmy basen i saunę. Oprócz pracy, w wolnym czasie organizowaliśmy przeróżne gry i zabawy. Graliśmy między innymi w siatkówkę i koszykówkę. Pod wieczór przenosiliśmy się do domu, by tam umilić sobie czas grą w karty. Nie obyło się także bez spacerów po okolicy, pływaniu łódką po miejscowym jeziorze i chlupaniu w basenie. W weekend pojechaliśmy do Wilna; schodziliśmy je wzdłuż i wszerz, poznając najpiękniejsze zabytki, miejsca, budynki.

Praktyka zagraniczna zawsze niesie ze sobą korzyści. Dzięki temu przedsięwzięciu poznałam działanie zagranicznego gospodarstwa agroturystycznego, kulturę innego kraju, uczyłam się współpracy z innymi osobami. Praktyki, które odbyłam bardzo mi się podobały, chętnie wybrałabym się na nie po raz kolejny.”

Uczniowie kl. II TA ZSKŚiA

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB