Praktyka zamiast lekcji

2013-04-25 13:34:10 (ost. akt: 2013-04-25 13:35:25)

83 uczniów Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień Przedsiębiorczości".

Praktyka zamiast lekcji

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Akcja ta była organizowana już dziesiąty raz przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Polega ona na jednodniowym pobycie w wybranym przez siebie zakładzie pracy.

Podczas pobytu uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki wybranego zawodu, zdobycia wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych w tym zawodzie, jak też zauważenia i zrozumienia związku między wykształceniem a karierą zawodową.

Młodzież przez kilka godzin pod opieką opiekuna-konsultanta mogła obserwować jego pracę, zadawać pytania i "posmakować" samodzielnego wykonywania jego zadań.

Wśród pracodawców, którzy przystąpili do Programu byli m. in.: szkoły, przedszkola, sklepy, urzędy, Straż Miejska w Giżycku, Straż Pożarna w Giżycku, GCK.

Uczestnicy Programu są zgodni, że udział w Dniu Przedsiębiorczości był ciekawym doświadczeniem ,a zdobyte umiejętności wykorzystają w przyszłości.

Uczniowie kl. II TA ZSKŚiA

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB