Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

2013-04-24 22:29:59 (ost. akt: 2013-04-24 22:32:07)

Siatkarze ZSKŚiA w Giżycku startowali w Finale Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Po rozegraniu turniejów powiatowych, rejonowych, regionalnych drużyna ZSKŚiA w Giżycku znalazła się w najlepszej czwórce województwa. Finał został rozegrany w Olsztynie. Spotkały się tam zespoły LO V Olsztyn, LO I Olsztyn, ZSKŚiA Giżycko, LO Braniewo.

Zawodnicy z Giżycka, zdobywcy brązowego medalu sprzed roku, dobrze rozpoczęli rywalizację. W pierwszym spotkaniu stoczyli wyrównany pojedynek z LO I Olsztyn i chociaż prowadzili w obu setach, niestety zabrakło szczęścia w końcówkach. Drugi mecz, równie zacięty i emocjonujący, stoczyli z LO Braniewo, ulegając i tym razem. W ostatnim spotkaniu turnieju nasi zawodnicy przegrali ze zdobywcą tytułu, LO V Olsztyn.

- Szczerze mówiąc liczyliśmy na więcej, zawodnicy byli mocno umotywowani do walki o medale. Wprawdzie rezultaty tego nie odzwierciedlają, ale zagraliśmy niezłe mecze i pokazaliśmy się z dobrej strony, zwłaszcza w ataku. Kolejne akcje w tym elemencie Kamila Boharewicza i Grzegorza Uziałło, budziły respekt u rywali. Uważam, że sam udział w „final four”, i to drugi raz z rzędu, jest dużym osiągnięciem. W zeszłym roku wróciliśmy z medalem , tym razem się nie udało.

Ostateczna kolejność :
I miejsce LO V Olsztyn
II miejsce LO I Olsztyn
III miejsce LO Braniewo
IV miejsce ZSKŚiA Giżycko
Skład reprezentacji ZSKŚiA w Giżycku: Mariusz Olszewski, Wojciech Pieńczykowski, Kamil Boharewicz, Marcin Boharewicz, Grzegorz Uziałło, Marcin Bitowt, Piotr Kawalerski, Wojciech Ferenc, Rafał Rutkowski, Kamil Żołądek, Michał Pałamasz. Opiekunem drużyny jest Dariusz Pachucki.
Dariusz Pachucki

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB