Wojewódzki konkurs jezyka angielskiego

2006-11-30 00:00:00

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Olsztynie już po raz piąty ma przyjemność zaprosić uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie języka angielskiego. Konkurs jest zaproszeniem dzieci do wspólnej zabawy, a także zachęca do podnoszenia umiejętności językowych. Wydarzenie jest również sprawdzianem i uwieńczeniem pracy pedagogów.

Na początku stycznia 2007 roku do szkół trafią karty zgłoszenia do V Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych "Z angielskim w krainę czarów". Etap szkolny odbędzie się w marcu 2007r. i będzie polegał na napisaniu testu leksykalno - gramatycznego na terenie szkoły.

16 maja (środa) o godz. 10.00 w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych przy ul. Murzynowskiego 20 odbędzie się Finał V edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych woj. warmińsko- mazurskiego. Będzie polegał na napisaniu testu leksykalno - gramatycznego, trwającego 60 minut.

O godz. 15.00 tego dnia nastąpi ogłoszenie wyników, przyznanie nagród oraz rozdanie dyplomów.

W rozdaniu nagród będzie uczestniczył Attache kulturalny Ambasady Amerykańskiej- James Wolfe.

Do I etapu, który odbył się 19 marca 2007 r., przystąpiło 1704 uczniów ze 109 szkół podstawowych całego województwa. Z tych eliminacji do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało 27 osób z najwyższymi wynikami. Próg 80 % został podniesiony do 88%! Zobacz listę uczniów zakwalifikowanych do konkursu! Kliknij TUTAJ.


Laureaci tegorocznej edycji otrzymają cenne nagrody.

Nagroda główna - ROWER GÓRSKI- ufundowany przez Salon Rowerowy Ciućkowski w Olsztynie.

Pozostali finaliści otrzymają nagrody książkowe i inne upominki, których sponsorem jest Wydawnictwo Longman.

Patronat honorowy nad Konkursem objęła Ambasada Amerykańska.
Konkursowi patronuje Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Patronat medialny nad konkursem sprawuje Radio Wa-Ma oraz portal www.wm.plAktualne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej www.kolegiumjezykowe.edu.pl, zapraszamy więc do systematycznych odwiedzin. Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: (089) 542 42 75/77.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.