Maturzyści napisali ostatni egzamin

2017-05-25 10:00:00 (ost. akt: 2017-05-25 12:09:36)
Maturzyści napisali ostatni egzamin

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Końcówka maja oznacza koniec matur. W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 280 tys. uczniów. Od tego roku weszła też pewna zmiana, maturzyści mogą odwołać się od wyników egzaminów.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie szkół średnich przystąpili do matur tuż po długim weekendzie majowym, czyli 4 maja. Maturzyści najpierw zmierzyli się z językiem polskim, a dzień później z matematyką. Następnie na część z nich czekał egzamin z języka angielskiego (8 maja). Ci, którzy zdecydowali się zdawać niemiecki, musieli poczekać do 11 maja. Ostatni egzamin (z języka mniejszości narodowych i z przedmiotów dodatkowych dla uczniów oddziałów dwujęzycznych) maturzyści napisali wczoraj.

Nieco inaczej wyglądała matura z części ustnej. Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych muszą przeprowadzić egzamin ustny z języka polskiego i języków obcych w terminie od 4 do 26 maja.

Na uczniów, którzy nie przystąpili do matury w wymienionych terminach, czekają terminy dodatkowe. Zarówno część pisemna, jak i ustna odbędą się w okresie 1-20 czerwca. Poprawki rozpoczną się 22 sierpnia maturą pisemną, a zakończą się częścią ustną 23, 24 lub 25 sierpnia.

Wyniki matur poznamy 30 czerwca, a z egzaminu poprawkowego 12 września.
Jest też dobra wiadomość dla maturzystów. Od tego roku będą mogli odwołać się od wyników części pisemnej egzaminów maturalnego i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie do niezależnego Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego, działającego przy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Ostateczną decyzję dotyczącą spornych wyników egzaminu podejmie egzaminator i przedstawiciel środowiska akademickiego.

mos

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. makintajer #2255380 | 91.215.*.* 29 maj 2017 19:35

    Teraz czas na studia. Najlepiej do służb mundurowych, pewna robota, dobre opinie słyszałem o Bezp Narodowe na wyższej szkole bezpieczenstwa. Mają wykwalifikowana kadra i duża zajęć praktycznych.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz