Dzieciaki mają teraz wielka moc

2016-11-10 15:30:38 (ost. akt: 2016-11-10 15:34:10) Artykuł sponsorowany
Dzieciaki mają teraz wielka moc

Autor zdjęcia: materiały prasowe

We wtorek 8 listopada o godzinie 8.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Olsztynie zasiedli do wspólnego śniadania. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że posiłek przygotowali sami. A wszystko to w ramach ogólnopolskiego programu "Śniadanie Daje Moc".

Pasta jajeczna, pasty twarogowe, kanapki z dużą ilością warzyw — śniadanie w wykonaniu dzieciaków z SP 19 prezentowało się naprawdę smakowicie.— Tego dnia w szkołach w całej Polsce dzieci zasiadają do wspólnego posiłku. W naszej szkole już drugi raz organizujemy tę akcję — mówi Agnieszka Kossut, nauczycielka koordynująca program

Jaka jest idea projektu? — Chcemy dzieciom przekazać, że nie należy wychodzić z domu bez najważniejszego posiłku — mówi Agnieszka Kossut.
A zasady są proste: dzieci klas I - III przy pomocy nauczycieli przyrządzają wspólne zdrowe śniadanie. Na degustację zapraszają uczniów klas IV- VI. — program cieszy się olbrzymim powodzeniem — uśmiecha się Mariola Ogonowska, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Olsztynie. — Spędzamy ten dzień w sposób aktywny, radosny i dostępny.A co na ten sądzą same dzieci? — Trzeba rano zawsze coś zjeść, żeby nie być głodnym — uważa Julia z II b. A inne dzieci jej wtórują: — Śniadanie jest najważniejsze! Daje moc i energię!
W tegorocznym programie „Śniadanie Daje Moc” w SP 19 wzięło udział 9 klas. Zdrowy posiłek zjadło 350 dzieci. W tym roku święto śniadaniowe było zorganizowane dzięki dofinansowaniu , które szkoła wygrała w konkursie na hasło promujące codzienne jedzenie śniadania.

Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Partnerstwo dla Zdrowia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB