Misja Śniadanie Daje Moc rozpoczęta!

2016-09-07 11:19:57 (ost. akt: 2016-09-07 11:23:27) Artykuł sponsorowany

Nauka, zabawa i nieziemska przygoda! To wszystko czeka na dzieci, które wezmą udział w najnowszej edycji programu Śniadanie Daje Moc. Już po raz szósty uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych będą uczyć się na temat zasad zdrowego odżywiania i roli śniadania. Tym razem podczas niezwykłych zajęć – „Misji Śniadaniowych”, pełnych gier i zabaw, które przygotowali dla nich organizatorzy programu – Partnerstwo dla Zdrowia.

Misja Śniadanie Daje Moc rozpoczęta!
Co nowego w programie? Po raz pierwszy Śniadanie Daje Moc opiera się na tzw. grywalizacji i „Misjach Śniadaniowych” małych agentów, w których brać będą udział wychowankowie szkół podstawowych. To formuła edukacyjnej gry połączonej z rywalizacją między klasami i szkołami, oparta na opracowanych przez metodyka scenariuszach lekcji pełnych ciekawych gier, zabaw i eksperymentów. Całość bazuje na wciągającej fabule z udziałem kosmicznych bohaterów - Toli i Maksa. Ta dwójka galaktycznych agentów musi uratować świat przed kosmicznym Wszystkojadem. Do tego potrzebna jest jednak pomoc ziemskich dzieci, które najlepiej znają 12 zasad zdrowego odżywiania…

Finał „Misji Śniadaniowych” odbędzie się podczas corocznego Dnia Śniadanie Daje Moc - 8 listopada. Jego ideą jest przygotowanie wspólnego, ogólnoszkolnego śniadania, na które zostaną także zaproszeni rodzice i przedstawiciele lokalnych społeczności. Na najlepszych uczestników programu czekają nagrody!

Warto sprawdzić, czy szkoła dziecka przyłączyła się do programu! Udział bezpłatny.

Więcej na www.sniadaniedajemoc.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB