Rząd dofinansuje wyprawki szkolne niepełnosprawnych uczniów

2016-08-03 11:54:17 (ost. akt: 2016-08-03 12:37:51)
Rząd dofinansuje wyprawki szkolne niepełnosprawnych uczniów

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rada Ministrów przyjęła program na realizację Rządowego Programu Wyprawka Szkolna w roku szkolnym 2016/2017. Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów. Dofinansowanie ma wynieść blisko 24 mln zł.

Wsparcie rządowe przewiduje zakupienie podręczników i materiałów edukacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych. W ramach programu pomoc otrzyma 57 699 uczniów, którzy pójdą do klasy VI szkoły podstawowej, III gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej oraz 4917 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Wyprawka Szkolna jest przeznaczona do zakupu podręczników zarówno do kształcenia ogólnego, jak i specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach.

Pomocą zostaną objęci uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem i zespołem Aspergera.

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz ci z niepełnosprawnościami sprzężonymi za pieniądze z dofinansowania mogą otrzymać materiały edukacyjne. Dotyczy to dzieci, które nie korzystają z tradycyjnych podręczników do zajęć polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych i społecznych.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

oprac. mos

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Darmozjad #2039517 | 89.228.*.* 3 sie 2016 16:32

    Teraz to tylko narobić bachorów być bezdomnym kaleka Nierobem debilem a PAŃSTWO DA ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz