Polscy studenci chcą zawojować Europę nowym bolidem

2016-07-19 11:30:48 (ost. akt: 2016-07-19 12:09:01)
Polscy studenci chcą zawojować Europę nowym bolidem

Zdjęcie jest tylko ilustrajcą do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

30. polskich studentów skonstruowało nowy bolid "Wilda". Chcą nim wziąć udział w zawodach Formuła Student, które odbywają się na najbardziej znanych torach wyścigowych Europy. Prace nad pojazdem trwały 10 miesięcy.

Studenci z Politechniki Poznańskiej już wcześniej skonstruowali jeden bolid. "Warta", bo tak się nazywa pojazd, również wystartował w zawodach Formuła Student. Wówczas poznańska grupa PUT Motorosport zajęła najwyższe miejsce wśród pierwszoroczniaków, czyli zespołów, które po raz pierwszy wzięły udział w konkursie. W klasyfikacji generalnej ekipa zajęła 154. miejsce na 600 zarejestrowanych.

Po sukcesach studenci zabrali się do pracy nad kolejnym bolidem. Budowa "Wildy" rozpoczęła się we wrześniu i trwała 10 miesięcy, a uczestniczyło w niej ponad 30 osób. Paweł Roszyk, główny inżynier PUT Motorsport, wyjaśnił, że nowy pojazd wyścigowy będzie lżejszy od poprzedniego i będzie ważył około 210 kg.

Wyścigi Formuła Student polegają na tym, że co roku studenci z różnych uczelni projektują nowe samochody, którymi rywalizują z innymi drużynami z całego świata. Zawody odbywają się na kilku torach, m.in. na węgierskim Hungaroringu czy niemieckim Hockenheim.

Źródło: www.kurier.pap.pl

oprac. mos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB