Wyniki matur 2016: Każdy ma prawo obejrzeć swój egzamin dojrzałości

2016-07-04 20:02:26 (ost. akt: 2016-07-04 18:01:54)
Wyniki matur 2016: Każdy ma prawo obejrzeć swój egzamin dojrzałości

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

We wtorek maturzyści dowiedzą się, czy powiodło im się na egzaminie dojrzałości. Był to ostatni egzamin w takiej formule. Na szczegóły musimy jednak poczekać.

W jaki sposób abiturienci sprawdzą wyniki egzaminu dojrzałości? — Mogą to zrobić drogą oficjalną, czyli w szkole. Tam na nich będą czekały nie tylko wyniki egzaminu dojrzałości, ale także świadectwa maturalne — wyjaśnia Jolanta Gołaszewska, dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Najbardziej niecierpliwi nie będę musieli jednak czekać na otwarcie szkolnych sekretariatów. Wystarczy, że wejdą na stronę internetową OKE. Jak zapewnia Gołaszewska, wyniki wojewódzkie będą dostępne już od wczesnych godzin porannych. Wystarczy się zalogować.

Jak to zrobić? — Trzeba wprowadzić hasło, które maturzysta otrzymał od dyrektora swojej szkoły, oraz swój PESEL — odpowiada Gołaszewska. Co z maturzystami, którym się nie powiodło? — Te osoby, które nie zdały jednego egzaminu obowiązkowego, mogą przystąpić do poprawy w sierpniu. Muszą jednak w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników złożyć oświadczenie swojemu dyrektorowi — podkreśla dyrektorka OKE w Łomży.

Warto pamiętać, że każdy ma prawo obejrzeć swój egzamin dojrzałości. Można to zrobić w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Wystarczy złożyć wcześniej wniosek. Można prosić również o weryfikację otrzymanej sumy punktów, jednak odwołania się od wyniku nie ma. Wynik jest ostateczny. Tak mówi Ustawa o systemie oświaty.

Spośród 14 545 zdających w regionie, aż 11 600 pisało egzamin w nowej formule. Reszta w starej, obowiązującej do 2014 roku. Ale za rok kolejne zmiany.

at

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2021520 | 83.6.*.* 5 lip 2016 13:37

    proponuję autorowi reportażu zapoznanie się z art 44zzz pkt 5 i 6 Ustawy o systemie Oświaty

    ! - + odpowiedz na ten komentarz