Śniadanie dało moc – w Węgorzewie

2015-11-12 06:00:00 (ost. akt: 2015-11-10 12:43:58) Artykuł sponsorowany
Śniadanie dało moc – w Węgorzewie

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

W piątek 6 listopada punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgorzewie razem z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w nietypowej lekcji, która polegała na przygotowaniu zdrowego śniadania. A wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”, podczas której 900 szkół podstawowych w Polsce próbowało pobić Rekord Guinnessa.

- Organizacja w szkołach bicia światowego Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania to nauka przez zabawę – najskuteczniejszy sposób, by kształtować w uczniach prawidłowe nawyki żywieniowe – tłumaczy Ewa Gayny z „Partnerstwa dla Zdrowia”, organizatora akcji „Śniadanie daje moc”. – Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – na pewno zapamiętają to wszyscy uczestnicy śniadaniowego wyzwania.

W Węgorzewie gotowanie zdrowego śniadania spotkało się z dużym zaangażowaniem zarówno dzieciaków, jak i ich rodziców i nauczycieli. Uczniowie przy asyście dorosłych przygotowali takie smakołyki jak twarożek z warzywami, kolorowe kanapki czy owocowe szaszłyki. W całym przedsięwzięciu uczestniczył także burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk oraz dyrektor węgorzewskiego sanepidu Anna Maroszyk.

Póki co Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania należa do Jamiego Oliviera, a w 2015 roku pobili go Chińczycy, którzy zgromadzili wokół akcji 4 613 uczestników. Czy uczniom z Węgorzewa i reszty miast w Polsce uda się pobić ten wynik? Dowiemy się w marcu 2016 roku.