Jak studiować, to tylko w ulubionym miejscu

2015-09-17 10:20:58 (ost. akt: 2015-09-16 10:32:51)
Jak studiować, to tylko w ulubionym miejscu

Autor zdjęcia: Pixabay

Oferta uczelni wyższych jest naprawdę przeogromna. Uniwersytety starają się przyciągnąć na wszelkie sposoby przyszłych studentów. Oprócz tego co będziecie studiować, niejednokrotnie równie ważne jest to, gdzie to ma mieć miejsce.

Kto nie chciałby studiować nad morzem, albo pośród kilkunastu jezior? Dobry uniwersytet, to też ten najpiękniej położony. Lokalizacja często ma też znaczenie przy wyborze miejsca edukacji. Wiadomo, że jeżeli uwielbiamy słońce, szum morza i wieczory na plaży, to prędzej zdecydujemy się na studiowanie w Gdańsku, niż w Rzeszowie. Jeżeli lubimy duże miasta, to wtedy na pewno zdecydujemy się na Warszawę, albo jakimś innym europejskim mieście. Spróbujemy przybliżyć, naszym zdaniem, najciekawsze miejsca do studiowania ze względu na położenie.

Może morze?


Nad morzem podobno najlepiej. Ciepłe zimy, piękne wiosny i jesienie, a do tego lato w turystycznym otoczeniu tętniącym życiem. Poza tym możliwość wyboru miasta, w którym można spędzić okres studiów. Możemy żyć w Gdańsku, Gdyni czy uważanym za najlepsze miasto w Polsce do mieszkania Sopocie. A do tego mnóstwo uczelni publicznych i niepublicznych, oferujących większość możliwych do wymyślenia kierunków edukacji. Po studiach natomiast Trójmiasto to duży i niesamowicie chłonny rynek pracy. Jeżeli lubicie duże miasta, wysoki poziom nauki i perspektywy pracy po zakończeniu studiów, to jest to idealny wybór.

W domu najlepiej...


Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Dlaczego nie zostać jednak uciekać z miasta 11 jezior, największego kampusu w Środkowej Europie? Olsztyn to miasto, które rozwija się naprawdę szybko. Inwestycje w infrastrukturę, nowa plaża miejska, miasteczko akademickie w Kortowie, to chyba wystarczający powód, żeby złożyć dokumenty na jedną z tutejszych uczelni wyższych i cieszyć się ze studiowania w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce.

A taki Białystok?


To miasto położone na uroczym Podlasiu. Okolice stolicy województwa podlaskiego to piękne lasy, mokradła i ciekawa architektura. To idealne miejsce do studiowania dla osób lubiących wycieczki po wciąż jeszcze w wielu miejscach zachowanych dziewiczych terenach. Białystok oferuje studentom możliwość nauki na kilku uczelniach. Poza tym jest to miasto stosunkowo blisko położone Warmii i Mazur. To kolejna zaleta dla mieszkańców naszego regionu.

Jak nie Oksford to co?


Może jednak warto zainteresować się studiowaniem poza granicami naszego kraju. W tej chwili, dzięki nowej maturze jest to o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Cały świat stoi teraz przed naszymi licealistami otworem. Berlin? Jak najbardziej. Londyn? Nie ma żadnego problemu. Nawet jeżeli jesteśmy wystarczająco dobrzy, to przed nami Sorbona może stanąć otworem. A dlaczego nie przepiękny Oksford położony na zachód od Londynu? Kultowy ośrodek akademicki, który kończył były marszałek Radek Sikorski? To malowniczo położone nad Tamizą miasto, w którym czuć wielowiekowe tradycje życia studenckiego.

***
To gdzie będziecie studiować zależy tylko i wyłącznie od was. Oczywiście na wybór kierunku składają się zdolności i ciężka praca włożona w naukę. Życzymy więc samych naukowych sukcesów i podjęcia studiów na wymarzonym kierunku, w wybranym mieście.
kraw

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB