I znowu ta wyprawka... czyli 1 września coraz bliżej!

2015-08-24 12:18:25 (ost. akt: 2015-08-24 12:32:38)
Koniec wakacji to czas na kompletowanie wyprawki szkolnej dla naszych pociech.

Koniec wakacji to czas na kompletowanie wyprawki szkolnej dla naszych pociech.

Autor zdjęcia: Fotolia.com

Tornister, piórnik, sportowe obuwie, pojemnik na kanapki... To tylko niektóre elementy, które składają się na wyprawkę ucznia. Każdego roku pod koniec wakacji rodzice łapią się za portfel, bo ich pociecha idzie do szkoły.

Pójście do szkoły to wyjątkowy moment, którym pod koniec wakacji żyje cała rodzina, szczególnie, jeżeli chodzi o pierwszoklasistów. Każdego roku o tej porze wiele osób zadaje sobie pytania: jaki wybrać tornister, obuwie sportowe czy przybory?

Dobry tornister to podstawa
Na pewno należy wybrać dobry tornister z usztywnionym i wyprofilowanym tyłem, który będzie odpowiednio przylegał do pleców małego ucznia. W sklepach trwają promocje plecaków, które wydają się mieć takie usztywnienie. Uważajmy jednak i nie dajmy się wpuścić w przysłowiowe maliny, bo niektóre z nich raczej zaszkodzą niż pomogą w utrzymaniu właściwej postawy. Najlepiej kupić plecak z atestem. Wydać te 100-200 zł więcej i być pewnym, że dany produkt jest właściwy. Inna sprawa to waga plecaka. Zgodnie z zaleceniami ekspertów zapakowany plecak dziecka powinien ważyć maksymalnie 15 proc. wagi ciała dziecka, który go dźwiga. I tak, jeżeli nasze dziecko waży 30 kg, to jego ciężar nie powinien przekraczać 4-5 kg.

Co jeszcze przyda się naszemu dziecku w szkole? Jakie kupić obuwie, jakie przybory do pisania? I przede wszystkim... skąd wziąć na to wszystko pieniądze? O tym przeczytacie już 26 sierpnia w najbliższym wydaniu miesięcznika "Planeta Wiedzy" dodawanym do "Gazety Olsztyńskiej"! Nie przegapcie :)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB