Kobieta bez dłoni i stóp pokazuje na YouTube'ie, jak żyć po amputacjach

2015-08-07 14:19:58 (ost. akt: 2015-08-07 14:17:55)
Kobieta bez dłoni i stóp pokazuje na YouTube'ie, jak żyć po amputacjach

Autor zdjęcia: CNN Newsource/x-news

W 2007 roku Jennifer była pół roku po ślubie, a jej kariera nabierała rozpędu. Wszystko szło dobrze, aż pewnego dnia zachorowała. Infekcja żołądka przedostała się do krwi i za jej pośrednictwem ogarnęła całe ciało. Przez całe tygodnie była bliska śmierci. Ostatecznie lekarze amputowali jej dłonie i nogi od połowy piszczeli. Nim wróciła do pracy, przez 9 miesięcy uczyła się, jak chodzić na protetycznych stopach i jak żyć bez dłoni.

W czasie tego procesu Griffin bardzo się zmieniła. Nie tylko fizycznie, lecz także psychicznie i emocjonalnie. Kobieta zaczęła wrzucać na YouTube filmy z codziennych aktywności.

Pokazywała, jak ćwiczy jogę czy pilates oraz jak wykonuje zwyczajne czynności. Jej filmy zyskiwały kolejne wyświetlenia - w końcu ponad 100 tysięcy. Wtedy Griffin zrezygnowała z pracy i założyła fundację pomagającą wrócić do aktywnego życia osobom po amputacjach.

Od kiedy Griffin założyła fundację Play, pomogła ona ponad 50 osobom - w większości młodym. Organizacja chce fundować rocznie 10 grantów, które mają pozwolić osobom po amputacjach robić to, co dziś wielu wydaje się niemożliwe.Źródło: CNN Newsource/x-news

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB