Używany podręcznik od nowego różni się tylko ceną?!

2015-07-22 10:55:23 (ost. akt: 2015-07-22 11:09:32) Artykuł sponsorowany

Zmiany, zmiany, zmiany... Trzeba kupić nowe podręczniki, stare już nieaktualne... Czy rzeczywiście musimy kupować za każdym razem nowe podręczniki? Zmiany w programach nauczania w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych są. Zmiany w podręcznikach bywają jednak tak niewielkie, że ten wydany w 2009 roku może nie różnić się niczym od nowego z 2015 roku. Po co przepłacać, skoro możemy nabyć taniej używany? Trzeba tylko kupować od osób dobrze znających temat...

Używany podręcznik od nowego różni się tylko ceną?!

Autor zdjęcia: Michał Krawiel

Centrum Podręczników mieszczące się w Domu Handlowym „Jakub” przy Wysokiej Bramie to część ogólnopolskiej sieci działającej w wielu miastach Polski. Firma działa na rynku od ponad 15 lat. Od kilku lat posiada w ofercie również nowe podręczniki i ćwiczenia. - Chcemy w pełni zaspokajać potrzeby naszych klientów. Długoletnie doświadczenie przekłada się na dobrą znajomość rynku podręczników i zmian, jakie niosą ich kolejne wydania. Nasi dobrze wyszkoleni pracownicy na bieżąco porównują kolejne wydania książek z poprzednimi. Jeżeli wydanie z poprzednich lat różni się nieznacznie od tegorocznego, to proponujemy naszym klientom zakup używanej książki, która jest sporo tańsza — mówi Elżbieta Markunas z Centrum Podręczników.

- W naszych sklepach (Olsztyn, Ostrołęka, Siedlce, Biała Podlaska, Puławy, Bydgoszcz, Toruń) pracownicy mają przygotowane co roku aktualne spisy podręczników dla konkretnych szkół w danych miejscowościach. Wystarczy, że rodzic powie sprzedawcy do jakiej szkoły i klasy chodzi jego pociecha, żeby odnaleźć właściwą pozycję – mówi właścicielka.

- Działamy cały rok. Mamy bardzo wielu stałych zadowolonych klientów. Tym bardziej, że w naszej ofercie znajdują się również repetytoria, testy, zbiory zadań, atlasy itp. Jeżeli w danym momencie brakuje podręcznika, to możemy go szybko sprowadzić z innego oddziału Centrum Podręczników w kraju. Dbamy o to, żeby potrzebne tytuły były w ciągłej sprzedaży. Przy rezerwacjach telefonicznych (w Olsztynie tel. 605-96-00-60) odkładamy klientom książki na czas dojazdu (max 24 godz.).

Firma realizuje zamówienia zbiorowe. Cena wówczas może podlegać negocjacjom, wiele szkół z tego korzysta.

Centrum Podręczników współpracuje również z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Ośrodkami Pomocy Rodzinie itd. W ramach tej kooperacji osoby objęte pomocą opieki społecznej mogą się zgłosić np. do Domu Handlowego „Jakub” w Olsztynie i wybrać potrzebne podręczniki, a pracownicy wystawią fakturę przelewową, która opłacana jest przez MOPS.

Źródło: Gazeta Olsztyńska