Weź udział w II Dialogu Młodzieży Morza Bałtyckiego!

2015-06-11 08:55:49 (ost. akt: 2015-06-11 09:28:53)
Weź udział w II Dialogu Młodzieży Morza Bałtyckiego!

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, we współpracy z sekretariatem Rady Państw Morza Bałtyckiego, Fundacją Borussia i Fundacją Koerber Stiftung, zaprasza młodzież z Warmii i Mazur do wzięcia udziału w międzynarodowym wydarzeniu. II Dialog Młodzieży Morza Bałtyckiego odbędzie się w Olsztynie w dniach 2 – 9 września 2015 r.

W spotkaniu weźmie udział 50 młodych osób w wieku 16 – 19 lat z całej Europy, które będą rozmawiać na takie tematy jak: przebieg i następstwa II Wojny Światowej, transformacja w Polsce od czasów wojny do współczesności, tożsamość regionalna i bałtycka. Program obejmie warsztaty historyczne, fotograficzne, filmowe i socjologiczne oraz wystawę prezentującą ich rezultaty.

W wydarzeniu przewidziano udział dwóch uczestników z Polski z dobrą znajomością języka angielskiego, zainteresowanych historią XX wieku i historią najnowszą. Aby zgłosić swój udział, należy napisać esej o wpływie II Wojny Światowej na region lub rodzinę, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz spełnić pozostałe wymogi podane na stronie internetowej History Campus (wszystko w języku angielskim).

Termin zgłoszeń upływa 21 czerwca 2015 r.

Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie internetowej History Campus oraz w Departamencie Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tel.: (89) 52-19-816, e-mail: piotr.zwolak@warmia.mazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB