Darmowe podręczniki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

2015-05-27 11:45:05 (ost. akt: 2015-05-27 11:49:34)
Darmowe podręczniki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Autor zdjęcia: Fotolia.com

W przyszłym roku szkolnym darmowe podręczniki otrzymają uczniowie szkół podstawowych z klas II i IV oraz uczniowie klasy I gimnazjum.

Już w bieżącym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych otrzymali darmowe podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe. W przyszłym roku szkolnym 2015/2016 z udogodnienia tego będą mogli skorzystać kolejne roczniki szkoły podstawowej, tj. uczniowie klas II i IV oraz po raz pierwszy uczniowie klasy I gimnazjum. Proces wdrażania darmowych podręczników w szkołach podstawowych oraz w gimnazjach ma być zakończony w roku szkolnym 2017/2018.

Warto wspomnieć, iż zmiany dotyczące darmowych podręczników gwarantują zespołom nauczycieli prowadzących poszczególne zajęcia edukacyjne prawo wyboru podręcznika bądź materiału edukacyjnego niebędącego podręcznikiem dopuszczonym do użytku szkolnego przez ministra edukacji narodowej (wykaz ten znajduje się na stronie internetowej MEN pod adresem: www.men.gov.pl/podreczniki/). Decydując się na wybór innego materiału edukacyjnego, niż podręcznik dopuszczony do użytku szkolnego, należy jednak pamiętać, że musi on podleć takim samym zasadom jak podręcznik i będą z niego korzystać co najmniej trzy kolejne roczniki.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zuzia #1763407 | 83.9.*.* 26 cze 2015 15:53

    Jak zwykle dyskryminacja .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz