Zdrowe śniadanie na miarę rekordu

2015-05-07 16:00:00 (ost. akt: 2015-05-08 08:09:06) Artykuł sponsorowany
Zdrowe śniadanie na miarę rekordu

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Promowanie zdrowego żywienia połączone ze świetną zabawą – taki jest cel ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc. Już 6 listopada szkoły z całego kraju po raz kolejny podejmą wyzwanie pobicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Organizatorem akcji jest Partnerstwo dla Zdrowia, a szkoły już dziś mogą zgłaszać swoje uczestnictwo w tym wydarzeniu.

To już piąta edycja programu Śniadanie Daje Moc – jak co roku organizatorzy przygotowują wiele atrakcji dla szkół, a każda ma przede wszystkim promować zdrowe odżywianie wśród dzieci. Zwieńczeniem tegorocznej akcji będzie kolejna próba bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Szkoły, które chciałyby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu, już teraz mogą wysyłać swoje zgłoszenia e-mailem na adres: sniadaniedajemoc@gardenofwords.pl.

Fot. Materiały organizatora


Sama akcja bicia rekordu rozpocznie się 6 listopada o godzinie 10:00. Wszystkie zgłoszone do udziału szkoły rozpoczną wielką lekcję gotowania w tym samym czasie. Zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu lekcji według określonego scenariusza, podczas której uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli i rodziców, przyrządzą zdrowe i smaczne śniadaniowe posiłki. Tego dnia również szkoły będą obchodziły już po raz piąty Dzień Śniadanie Daje Moc, który organizowany jest z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Fot. Materiały organizatora


Śniadaniowy Rekord Guinnessa próbowaliśmy pobić po raz pierwszy w 2014 roku. Wówczas
7 listopada w całej Polsce uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych zamiast pisania i liczenia zajmowali się przygotowywaniem pięknych, zdrowych i smacznych potraw śniadaniowych. Niektóre były bardzo wymyślne – jak np. twarożkowe rzeźby czy owocowe szaszłyki, zachwycające różnorodnością. Nie zabrakło także kolorowych kanapek. Wszystkie dania były przygotowywane zgodnie z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Na razie nie znamy wyniku tej próby i czekamy na oficjalną informację, czy Rekord Guinnessa został pobity przez polskich uczniów. Jednak jeśli nie – wciąż mamy na to szanse w tym roku! Polskie dzieci przystępują do kolejnego podejścia i przed nimi kolejne śniadaniowe wyzwanie, bo chcą pokazać całemu światu, że są najlepsze i nie dadzą się nikomu wyprzedzić. Już dziś zgłoś swoją szkołę do udziału w akcji i razem z całą Polską przygotujmy rekordowe zdrowe śniadanie!