Drugi dzień zmagań z maturą. Arkusze z matematyki!

2015-05-05 08:55:14 (ost. akt: 2015-05-05 15:13:17)

Trwa maraton maturalny, dziś (wtorek) maturzyści będą zmagać się z zadaniami z matematyki. Matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się o godzinie 9 po południu poznamy pytania i opublikujemy arkusze maturalne.

Drugi dzień zmagań z maturą. Arkusze z matematyki!

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Po maturze z języka polskiego uczniowie będą zmagać się z królową nauk - matematyką. To właśnie matematyka uważana jest za najtrudniejszy przedmiot z obowiązkowych przedmiotów maturalnych. Mimo to uczniowie są dobrej myśli i liczą na to, że matematyka, którą napiszą dzisiaj, będzie równie bezproblemowa co matura z języka polskiego .

— Jestem z klasy matematyczno-fizycznej, więc matematyka nie jest dla mnie mocno stresująca. Czuję się dobrze przygotowany do matury i liczą, że wyniki będą wysokie — podkreśla Mateusz Nakielski z III LO w Olsztynie.

Przypomnijmy, że w tym roku uczniowie liceów piszą maturę w nowej formule, a w przypadku języka polskiego zniknął klucz odpowiedzi. Uczniowie techników napisali maturę w starej formule. W ich arkuszach egzaminacyjnych tematy wypracowań dotyczyły noweli Bolesława Prusa „Z legend dawnego Egiptu” oraz „Dziadów” Adama Mickiewicza i „Ziela na kraterze” Melchiora Wańkowicza.

Z egzaminami maturalnymi uczniowie będą się zmagać do 29 maja. W tym tygodniu czekają ich jeszcze język angielski w środę na obu poziomach, biologia i język polski rozszerzony w czwartek i wiedza o społeczeństwie i matematyka na poziomie rozszerzonym w piątek. Od 4 do 29 maja trwają egzaminy ustne z języków obcych nowożytnych. Natomiast rozpoczną się 11 maja i zakończą 23 maja egzaminy ustne z języka polskiego.

Arkusze:

Matematyka - arkusz - poziom podstawowy

Matematyka - arkusz - poziom podstawowy - formuła do 2014

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Edek #1728958 | 217.99.*.* 5 maj 2015 14:15

    Połowa i tak zapewne wyjedzie za granicę... Bo tu nawet po studiach nie ma przyszłości.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. MM #1728931 | 31.0.*.* 5 maj 2015 13:28

    ilu z nich zostanie oprawcami nas i tego kraju

    ! - + odpowiedz na ten komentarz