Uwaga, dzieciaki - konkurs!!!

2015-01-23 10:08:40 (ost. akt: 2015-01-23 14:10:30)Niepubliczna Szkoła Podstawowa Piątka oraz Niepubliczne Przedszkole Promyczek zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do udziału w konkursie literacko-plastycznym pt. "Dziecięcy kodeks bezpieczeństwa". Uwaga, dzieciaki - konkurs!!!

Fot. Freeimages

Konkurs trwa od 19 stycznia do 6 lutego. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku 5-8 lat. Współczesny świat jest pełen zagrożeń. Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w życiu dziecka, zwłaszcza małego. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to czas, w którym dzieci powinny dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającej rzeczywistości, która może nieść szereg rozmaitych zagrożeń. Dzieci muszą nauczyć się przewidywać i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą ocenę niebezpieczeństwa, dlatego też należy jak najwcześniej rozpocząć systematyczne działania zmierzające do uświadomienia dzieciom grożących im niebezpieczeństw.

Nasz konkurs ma na celu sprowokowanie do rozmów rodziców z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu ich oraz na poznawaniu sytuacji zagrażających bezpieczeństwu. Poza tym pozwoli na, pobudzenie wyobraźni, kreatywności dzieci i umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum.

Uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę, złożoną z wypowiedzi słownej polegającej na dokończeniu zdania „W moim mieście bawimy się bezpiecznie ..........” oraz pracy plastycznej będącej interpretacją ułożonego zdania, wykonaną wybraną przez siebie techniką (z wyłączeniem prac przestrzennych), w formacie A4 lub A3.
Do każdej pracy należy dołączyć wypełniony kupon konkursowy.

Prace należy złożyć lub przesłać na adres siedziby Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piątka” w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 54a, w terminie do 6 lutego 2015 r.
Komisja dokona wyboru dziesięciu prac konkursowych, które zostaną zamieszczone w lutowym wydaniu dodatku Gazety Olsztyńskiej – Planeta Wiedzy tworząc „Dziecięcy Kodeks Bezpieczeństwa”. Autorzy tych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin i wszelkie informacje dostępne na stronach internetowych www.piatka.olsztyn.pl, www.promyczek.olsztyn.pl. Szczegółowe informacje nt. konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 510 033 405 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: kontakt@piatka.olsztyn


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB