II LO w Olsztynie najlepsze w rankingu fundacji „Perspektywy”

2015-01-15 07:00:00 (ost. akt: 2015-01-14 19:36:49)

II Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie jest najlepszym liceum w województwie warmińsko-mazurskim według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015 opublikowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”.

Jednym z kryteriów rankingu były wyniki matur

Jednym z kryteriów rankingu były wyniki matur

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Wśród techników w regionie liderem zostało Technikum nr 8 w ZS Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie.

W ubiegłym roku najlepszym liceum w regionie było I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Ełku, które w tym roku spadło na trzecią pozycję, ustępując miejsca również IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie. Olsztyńskie Technikum nr 8 utrzymało pierwszą pozycję z ubiegłego roku, zostawiając na drugiej pozycji Technikum nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie, a na trzeciej Technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

W tegorocznym rankingu oceniono 25 liceów i 25 techników z województwa.

nr

Ranking liceów 2015. Top 10 z woj. warmińsko-mazurskiego:

Ranking techników 2015. Top 10 z woj. warmińsko-mazurskiego:

mat. www.perspektywy.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lepsze , gorsze #1634905 | 95.160.*.* 15 sty 2015 09:22

    Nie maja znaczenia większego te rankingi , ważne aby zdać maturę , odbębnić studia i wtedy przyjdzie prawdziwy ranking życiowy , albo super robota za przyzwoita kasę co w dużej mierze zależy od kreatywności i życiowej zaradności osobnika lub zmywaczek na wyspach . Pozdrawiam wszystkich przyszłych pracodawców :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xym #1634802 | 77.242.*.* 15 sty 2015 08:13

    Szkoda, że w artykule nie ma podanych kryteriów oceny. Jest tylko pod zdjęciem, że jednym z nich były wyniki matur. Sam skończyłem dwójkę i wcale się nie dziwie, że jest wysoko w rankingu. Szkoła jak każda inna, nauczyciele też nie jacyś ponad przeciętni (z małymi wyjątkami), natomiast uczniowie jacy tam idą albo są przyjmowani są sednem sprawy. Większość to ambitne osoby (a niektórzy uczniowie są wręcz wybitni), które same do nauki się przykładają, chodzą na dodatkowe płatne korepetycje, przygotowują się ostro do matury. A jak ktoś się nie chciał za bardzo przykładać do nauki to i tak te trójeczki dostawał, nie było problemu. 99% osób z mojej klasy wyjechało na studia do Gdańska, Wawy czy Poznania, głównie na politechniki, bo byłem na profilu mat-fiz-inf. Teraz większość znajomych świetnie sobie radzi, mają dobrze płatne prace, do Olsztyna nikt nie wrócił:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz