Co było przyczyną katastrofy kosmicznej taksówki?

2014-11-03 11:09:33 (ost. akt: 2014-11-03 11:13:44)Kosmiczna taksówka — Spaceship Two, należąca do firmy Virgin Galactic Richarda Bransona, wybuchła podczas lotu testowego w ubiegły piątek. 
Śledczy stwierdzili, że przyczyną katastrofy był system wspomagający wchodzenie statku kosmicznego do atmosfery.

Co było przyczyną katastrofy kosmicznej taksówki?

Spaceship Two (w środku) wynoszony przez White Knight Two Fot. Jeff Foust/WikipediaDo katastrofy doszło na pustyni Mojave w Kalifornii podczas testowego lotu kosmicznej taksówki — Spaceship Two. W wypadku zginął jeden pilot, natomiast drugi jest ciężko ranny. 
Jak doszło do katastrofy?

Otóż maszynę wyniósł na wysokość 15 kilometrów statek White Knight Two. Następnie statek Spaceship Two odłączył się i uruchomił silnik rakietowy, który miał go wynieść na orbitę, na wysokość ponad 100 km. Wówczas miało dojść do eksplozji. Zawiódł system wspomagający wchodzenie statku kosmicznego do atmosfery.Termin pierwszego komercyjnego lotu, podczas którego pasażerowie zobaczą naszą planetę z kosmosu i będą podróżowali kilka minut w stanie nieważkości wielokrotnie przesuwano. Ostatnio mówiono, że będzie to wiosna 2015 roku. Teraz, w wyniku katastrofy zapowiadana data znowu może się zmienić. Kosmiczna taksówka należy do firmy Virgin Galactic, założonej przez brytyjskiego miliardera Richarda Bransona. W tym roku firma zawarła porozumienie z Federalnym Zarządem Lotnictwa (FAA), które ma umożliwić rozpoczęcie komercyjnych lotów z pasażerami na orbitę okołoziemską. 
Na rozpoczęcie takich lotów oczekuje kilkaset osób, które zapłaciły za bilety po 250 tys. dolarów, wśród nich sam Richard Branson i hollywoodzki gwiazdor Leonardo di Caprio.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kasa za zlom #1532344 | 178.202.*.* 4 lis 2014 09:06

    Te samoloty F 16 sa mniej warte co ta kosmiczna taksowka.W raze czego to samo ich czeka.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz