Jak oswoić język obcy?

2014-10-16 12:08:08 (ost. akt: 2014-10-16 12:11:02)Ile razy każdy z nas podchodził do nauki języka obcego? Raz, dwa, trzy, cztery... Książki, kasety, płyty lub konwersacje. Jeżeli do tej pory się nie udało, nie znaczy, że trzeba się poddać!

Jak oswoić język obcy?

Fot. FotoliaJak to powiedział jeden z filozofów, świat stał się dziś globalną wioską, więc bez znajomości języków ani rusz. Bo jak porozumieć się z przyjaciółmi na Facebooku z zagranicy? 
Do nauki języka należy podejść z głową. Jeżeli do tej pory się nie udało, to prawdopodobnie przyjęliśmy nieodpowiedni system nauczania lub nauczyciela. Jeżeli nadal mamy dobre chęci, to już wystarczy, aby podjąć wyzwanie na nowo. Po pierwsze — motywacjaW nauce, nie tylko języka obcego najważniejsza jest motywacja. Należy określić sobie realny cel i sukcesywnie do niego dążyć, bo języka nie nauczymy się z dnia na dzień. Jeżeli ta umiejętność umożliwi nam porozumiewanie się za granicą podczas wycieczki, czy podczas konwersacji przez internet, to warto do tego dążyć. Po drugie — dobra szkołaNie warto tracić czasu na naukę, która nie przyniesie pożądanych efektów. Uczmy się więc od najlepszych. Przed wyborem szkoły językowej podpytajmy o jej referencje. Ważna jest nie tylko jakość nauki, ale również klimat tam panujący.Po trzecie — dobry nauczyciel


Nauczyciel powinien mieć odpowiednie wykształcenie i staż pracy. W przypadku native speakerów powinni oni posiadać kwalifikacje metodyczne poświadczone certyfikatami. Oprócz dyplomów i certyfikatów ważna jest również osobowość oraz kreatywność.
Po czwarte — grupaOsoby, z którymi razem będziemy uczyli się języka powinni reprezentować podobny poziom. Jeżeli będziemy od niego odbiegali, to podczas zajęć odczujemy dyskomfort. Natomiast w przypadku lepszej znajomości od reszty grupy — stracimy tylko cenny czas. Warto podkreślić, że inni członkowie grupy również powinni być zmotywowani. Po piąte — testyDobrze, jeżeli nauczyciel kontroluje, co potrafią jego podopieczni. Testy mobilizują również samych uczniów. Dobrze również, jeżeli szkoła językowa organizuje egzaminy próbne. Ich wyniki pozwalają ocenić przygotowanie kursantów i wskazać nad czym jeszcze powinni popracować. Po szóste — zdobycie certyfikatuJeżeli zdobędziemy certyfikat językowy, to nie tylko będziemy mieli z tego powodu satysfakcję. Wiążą się z tym przede wszystkim dużo większe szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy. Nie od dziś wiadomo, że oprócz wykształcenia w cenie są również języki. Angielski, niemiecki czy francuski to języki, które na pewno warto poznać. Po siódme — lekcja próbna Przed rozpoczęciem nauki warto skorzystać z lekcji próbnej jakie oferują szkoły. Zobaczymy wówczas, jak wygląda miejsce, gdzie będziemy się uczyli oraz poznamy samych nauczycieli. Sprawdzimy także czy będzie odpowiadała nam dana metoda nauki. 
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Innocenty #1872232 | 88.156.*.* 3 gru 2015 10:41

    Według mnie grupka powinna być mała, aby nikogo nie pomijać i każdy miał okazję wzięcia udziału w konwersacji. Polecam w Katowicach szkołę Elsinore http://elsinore-angielski.katowice.pl/ tam mają właśnie komfortowe grupki 4-7 osób i według mnie to jest najlepsze rozwiązanie. Można też jeszcze lepiej, zajęcia indywidualne 1-3 osoby :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz