Stypendia dla najlepszych uczniów powiatu olsztyńskiego rozdane

2014-09-28 14:00:00 (ost. akt: 2014-09-28 13:30:04)

Mają wysokie średnie ocen i ponadprzeciętny talent. Kto? Młodzież z powiatu olsztyńskiego, a przynajmniej 39 jej reprezentantów. Bo właśnie tyle osób otrzymało stypendia z Funduszu Ziemi Olsztyńskiej. Kim są młodzi stypendyści?

Stypendia dla najlepszych uczniów powiatu olsztyńskiego rozdane

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Fundacja Fundusz Ziemi Olsztyńskiej powstała 13 lat temu. Przez ten czas wsparła 562 młodych ludzi 742 630 zł. W tym roku stypendia otrzymało 39 młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego, z czego 30 to stypendia naukowe, 4 sportowe i 5 artystycznych. Przeznaczono na to niemal 50 tys. zł. Wyróżnieni uczniowie będą otrzymywali po 350 zł. przez cztery, a studenci przez trzy pierwsze miesiące roku szkolnego i akademickiego.

— Życzę wam, żebyście podążali ścieżkami swoich marzeń, ale nie zapominali o innych. Bo człowiek jest wart tyle, ile może dać z siebie innym. A im więcej potraficie, tym więcej będziecie mogli zaoferować — mówił stypendystom Adam Sierzputowski, założyciel fundacji.

Co zatem młodzież ma do zaoferowania?

Filip Zawadzki pochodzi z Warkał w gminie Jonkowo. To jego drugie stypendium artystyczne z Funduszu Ziemi Olsztyńskiej. Pierwszy raz przyznano mu je w ubiegłym roku. Jest perkusistą zespołu Soul's Sound, razem z którym zajął trzecie miejsce podczas tegorocznego Przeglądu Muzycznego „Gazety Olsztyńskiej”. Soul's Sound ma też na koncie inne sukcesy. Zespół wystąpił choćby przed koncertem Dawida Podsiadły w Olsztynie.

Sara Słomińska z gminy Purda uczy się w IV Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. W tym roku osiągnęła średnią ocen 5,64. To najwyższa średnia spośród wszystkich osób, które otrzymały stypendium naukowe Funduszu Ziemi Olsztyńskiej. Zainteresowania? — Prawo, muzyka, recytacja... — wylicza Sara.

Radosław Sinitchine z gminy Dywity w lipcu zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych na dystansie 5 km w kategorii chłopcy 15-16 lat. W tym samym miesiącu wziął udział w mistrzostwach Europu w pływaniu na wodach otwartych, gdzie zajął 17. miejsce.

Cały artykuł i rozmowy ze stypendystami, przeczytasz w piątkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej" lub na kupgazete.pl.


nr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB