Warto zasięgnąć języka

2014-09-17 10:00:43 (ost. akt: 2014-09-17 10:01:53)Dziś na świecie w użyciu jest ponad 6 tys. języków. Prawdę mówiąc trudno je wszystkie zliczyć, bo kiedy jedne przechodzą do historii, to pojawiają się inne. Na szczęście nie trzeba uczyć się ich wszystkich.

Warto zasięgnąć języka

Fot. FotoliaBędąc na wycieczce, czy w delegacji znajomość języka jest sprawą kluczową. W ten sposób nawiążemy nowe kontakty oraz poznamy interesujące kultury. Dzięki temu, że znamy języki obce możemy zdobyć także dobrze płatną pracę. W wielu wypadkach jest równie waży jak i samo wykształcenie. Jakich języków warto się zatem uczyć?

Do najpopularniejszych należy francuski Na pewno tych, które umożliwią nam jak najszerszą komunikację. Tak naprawdę wystarczy poznać komunikatywnie tylko kilka języków, aby bez większego problemu porozumieć się w każdym miejscu na ziemi. Dziś do grona tych, którymi na świecie posługuje się najwięcej osób należy angielski, chiński, hindi, arabski, hiszpański oraz francuski. 
Jak widać z powyższego zestawienia, najpopularniejszymi językami w Europie są dziś angielski, hiszpański oraz francuski. Ten ostatni jeszcze do końca XX wieku był drugim, po języku angielskim, najczęściej studiowanym i nauczanym językiem obcym. Z początkiem XXI wieku na drugim miejscu znalazł się jednak hiszpański. Warto wyznaczyć sobie celA który z języków jest najłatwiejszy do nauki? Znawcy tematu twierdzą, że najszybciej nauczymy się języka nam pokrewnego. W naszym przypadku są to języki słowiańskie. Podobną mamy zarówno gramatykę, jak i słownictwo. 
Nie brakuje jednak i takich, którzy twierdzą, że najłatwiejszy do nauki jest język... którego chcemy się nauczyć. Czyż nie ma w tym prawdy? Motywacja to klucz do sukcesu, bo odgrywa ona bardzo istotną rolę podczas nauki języka obcego. Należy także pozbyć się negatywnych przekonać na temat swoich umiejętności językowych. Warto również wyznaczyć sobie cel. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: po co tak właściwie chcę nauczyć się danego języka? 
woj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tangens #1872237 | 88.156.*.* 3 gru 2015 10:44

    Ja myślę, że podstawą i tak jest angielski, jak dzieciak nauczy się go perfect, to wtedy od razu niech się bierze za jakiś następny ;) To na pewno się przyda i zaprocentuje w przyszłości. Ja polecam szkołę angielskiego Elsinore http://elsinore-angielski.katowice.pl oferują np. kurs przygotowawczy do Cambridge First Certificate

    ! - + odpowiedz na ten komentarz