Czwarta część elementarza

2014-08-31 10:31:01 (ost. akt: 2014-08-31 10:34:17)

Konsultacje społeczne nad czwartą częścią „Naszego elementarza” potrwają do 11 września.

Czwarta część elementarza

Fot. MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej na swoich stronach opublikowało czwartą, ostatnią część elementarza dla pierwszoklasistów.

W czwartej części „Naszego elementarza” uczniowie poznają m.in. legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o Warsie i Sawie, a także o smoku wawelskim. Nauczą się hymnu i będą robić biało-czerwone kotyliony. Jeżeli chodzi o matematykę pierwszoklasiści będą m.in. ćwiczyć dodawanie i odejmowanie.

Jak twierdzi MEN, istotnym elementem czwartej części jest też edukacja przyrodnicza. Dzieci zgłębią tajniki krążenia wody w przyrodzie, dowiedzą się jak powstaje tęcza. Autorkami czwartej części są Maria Lorek, Lidia Wollman oraz Barbara Ochmańska.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części darmowego podręcznika, także i teraz MEN czeka na opinie i uwagi od nauczycieli oraz samych rodziców. Konsultacje społeczne czwartej części potrwają do 11 września.

Podręcznik jest wieloletni i służyć będzie trzem rocznikom pierwszoklasistów.
Pierwsza, wydrukowana już część „Naszego elementarza” trafiła do szkół i jutro uczniowie rozpoczną z nią naukę.

Oprócz darmowego elementarza, szkoła – z dotacji celowej – kupi dla pierwszoklasistów podręcznik do nauki języka obcego oraz materiały edukacyjne i ćwiczeniowe. Podręczniki będą własnością szkoły, która będzie je wypożyczała uczniom.
Źródło:MEN


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB