Praca na sezon, doświadczenie na lata

2014-07-09 13:39:22 (ost. akt: 2014-07-09 13:41:05)Dlaczego warto popracować w wakacje? Odpowiedzi jest co najmniej kilka. Po pierwsze zdobywamy doświadczenie, po drugie zarabiamy pieniądze, a po trzecie kształtujemy swój charakter.

Praca na sezon, doświadczenie na lata

Fot. FotoliaNie od dziś wiadomo, że oprócz swoich aspektów praktycznych praca uszlachetnia. Istotne jest to szczególnie dla młodego człowieka, który wchodzi w dorosłe życie. Dlaczego? Bo sama edukacja to za mało, aby umieć odnaleźć się w naszej skomplikowanej rzeczywistości. To dlatego warto podjąć pracę sezonową w okresie wakacyjnym. W ten sposób młody człowiek może zahartować się w boju, który na co dzień staczają dorośli. Łatwiej będzie mu również znaleźć pracę, kiedy będzie kończył szkołę lub studia. Jaką więc pracę wybrać?Poznać wartość pieniądza Prawdę mówiąc, nie ma to większego znaczenia czy to będzie praca umysłowa, czy fizyczna. Jeżeli w ciągu roku spędza się czas nad książkami, to może nawet i lepiej będzie, kiedy w wakacje młody człowiek popracuje fizycznie i to na świeżym powietrzu. Pozna wówczas wartość pieniądza, a w nowym roku szkolnym chętniej chwyci za książki. 
Praca sezonowa, szczególnie za granicą, to poznawanie nowych ludzi oraz szlifowanie języka. Rzucamy się może i na głębszą wodę, ale i jednocześnie za większe pieniądze niż w kraju. Trzeba tylko uważać, aby firma przez którą wyjeżdżamy była pewna i sprawdzona.Usiądź i przemyśl decyzję Nie decydujmy się na zagraniczny wyjazd do pracy, jeżeli załatwiają go nam osoby trzecie, których zupełnie nie znamy. Wówczas w najlepszym razie może skończyć się to powrotem z pustymi kieszeniami, a nawet tragedią. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe za granicę dobrze jest wziąć kartkę papieru, usiąść i spisać nasze oczekiwania, predyspozycje. Ułatwi to wybrać te oferty, które będą odpowiadały naszym możliwościom. Jeżeli o pracy myślisz poważnie, przede wszystkim z korzystaj z pomocy profesjonalnego pośrednika lub osób, które dobrze znasz.

woj

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB