Ostatni dzwonek, aby wybrać przedszkole

2014-06-24 14:07:53 (ost. akt: 2014-06-24 14:11:39)Co robić, kiedy do miejskich przedszkoli brakuje już miejsc? Nie ma obaw, bo nasze dziecko zawsze możemy posłać do przedszkola prywatnego.

Ostatni dzwonek, aby wybrać przedszkole

Fot. Fotolia

Przedszkole to najważniejszy okres w rozwoju psychofizycznym naszej pociechy. Dlatego teraz, kiedy podejmujemy ostateczną decyzję co do jego wyboru, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Jakie ma warunki lokalowe, czy ma plac zabaw oraz jaką ma kadrę? 


Na pewno ważne jest bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego sprawdźmy, jak przedszkole spisuje się w tej kwestii. Jeżeli wejdziemy do niego wprost z ulicy i nikt nie będzie się nami interesował, nie będzie to dobrze świadczyło o bezpieczeństwie, jakie daje podopiecznym.
Istotny jest sam personel, to w jaki sposób będzie z nami rozmawiał, jeżeli odwiedzimy placówkę oraz to jak wyglądają sale i jak są wyposażone. 
Ważne są również zajęcia dodatkowe, a tych w przedszkolach prywatnych nigdy nie brakowało. Taniec, muzyka, śpiew czy zajęcia z rysunku doskonale przyczynią się do rozwoju naszych pociech. 


Przedszkola mają swoją długą historię. Pierwsze powstały pod koniec XVIII wieku we Francji i na początku były instytucjami filantropijnymi, przeznaczonymi dla ubogich dzieci. Dziś trudno wyobrazić sobie bez nich nasz system edukacyjny.Niektóre zadania przedszkola:• kształtowanie umiejętności społecznych dzieci

• kształtowanie nawyków higienicznych i kulturalnych

• wspomaganie rozwoju mowy dzieci

• kształtowanie sprawności fizycznej
• wychowanie do poszanowania roślin i zwierząt 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB