Matura 2014 — arkusze egzaminacyjne z biologii

2014-05-12 20:10:42 (ost. akt: 2014-05-21 10:44:33)
Matura 2014 — arkusze egzaminacyjne z biologii

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Takie rzeczy na podstawie? — to była pierwsza myśl części maturzystów po zetknięciu się z arkuszem z biologii. I chociaż generalnie nie było dramatu, kilka zadań sprawiło im kłopoty.

Patrycja Rutkowicz, która maturę zdaje w II Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie, ma mieszane uczucia: — Bo właściwie ciężko coś powiedzieć o poziomie tego egzaminu. Zdawałam tylko poziom podstawowy i było tu dużo prostych zadań. Sporo można było wyczytać z samej treści. Ale były też takie, że byłam zdumiona, że pojawiły się na podstawie.

Patrycja miała okazję po egzaminie porozmawiać z koleżankami i kolegami, którzy tak jak ona zmagali się w poniedziałek z biologią. Wspólna ocena arkusza? Generalnie prosto, ale i zaskakująco trudno.

Patrycja co prawda przez trzy lata ogólniaka uczyła się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym i myślała o studiach w tym kierunku, ale w trakcie nauki jej zainteresowania zmieniły się. — W pierwszej klasie zaczęłam chodzić dodatkowo do szkoły muzycznej. I okazało się, że to jest to, co wciągnęło mnie naprawdę. Śpiewam i są to głównie koncerty w szkole. Zdecydowała się na śpiew operowy i chciałabym dostać się na Akademię Muzyczną w Warszawie — mówi.

A tam, jak uważa Patrycja Rutkowicz, maturę po prostu wystarczy mieć. Mało będzie liczyło się to, na ile procent zdała egzamin z biologii czy chemii, do którego też będzie podchodziła. Najważniejsze, aby dobrze wypaść na egzaminie praktycznym.

Dzisiaj przed Patrycją i prawie 200 innymi osobami język niemiecki na obu poziomach.
Wczoraj odbyły się też egzaminy z filozofii. Na Warmii i Mazurach zdecydowało się do nich podejść osiem osób. Jednocześnie w szkołach trwają już egzaminy ustne.

Tegoroczny maraton maturalny potrwa do 23 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 27 czerwca.

Biologia, poziom podstawowy - arkusz egzaminacyjny 2014

Biologia, poziom rozszerzony - arkusz egzaminacyjny 2014


mk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB