Za sto dni matura, czyli ruszyła gorączka studniówkowych nocy

2014-01-07 11:05:13 (ost. akt: 2014-01-07 11:13:12)
Za sto dni matura, czyli ruszyła gorączka studniówkowych nocy

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Na stres przed najważniejszym egzaminem w życiu przyjdzie jeszcze pora. A teraz liczy się przede wszystkim dobra zabawa. W Olsztynie rozpoczęły się studniówki. Maturzyści mówią, że to wyjątkowa impreza, dlatego też wyjątkowe są kreacje dziewcząt, ale i chłopców również.

W piątek towarzyszyliśmy maturzystom z II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie. Wielu uczniów wspominało jeszcze niedawne zabawy sylwestrowe, a w piątek ponownie mogli poszaleć na parkiecie.

Tej nocy wszystko było wyjątkowe. Dziewczęta tłumaczyły, że w tym roku królują krótkie sukienki, bo na tak wyjątkowej imprezie trzeba pokazać nogi. — U większości z nas dominuje tzw. mała czarna do kolana oraz sukienki rozkloszowane — wyjaśniały prezentując swoje kreacje Daria Strumiłło i Gosia Iwanowska z IIIc o profilu matematyczno-fizycznym.
Koszt takiej kreacji to od około 100 do nawet 500 zł. — Swoją kreację wybierałam prawie trzy tygodnie — zdradziła nam Martyna Wąsowicz z klasy o profilu biologiczno-chemicznym.

A makijaż? — Oczywiście domowy, a nie u kosmetyczki. Podobnie z paznokciami — tłumaczyły Kornelia Zdolska i Dorota Biernacka z III c. U pań nie zabrakło oczywiście czerwonych podwiązek.

W ubiorze panów dominowały natomiast ciemne garnitury, białe koszule, krawaty oraz… muchy. — Bo mucha dodaje facetowi elegancji! — przekonywał Kamil Krasucki. Co prawda Marcin Gronkiewicz był w roli partnera, a nie maturzysty, ale czerwony akcent również miał. — O tu, na spodzie krawata — prezentował dumnie.

Matury rozpoczną się maju. Do 7 lutego uczniowie muszą zadeklarować przedmioty, z których będą zdawać egzaminy.
mp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB